TURBŪT GERIAUSIAS IKI ŠIOL TURĖTAS KELIONĖS PARTNERIS.

BMW 2 serijos Coupé modelyje montuojamos BMW ConnectedDrive vairuotojo pagalbos sistemos.

BMW 2 serijos Coupé integruota patikima priekinė keleivio sėdynė, kuri garantuos prieigą prie daugybės BMW ConnectedDrive pagalbos sistemų. Jos ne tik pagelbėja vairuotojui, bet ir leidžia jam mėgautis unikalia važiavimo patirtimi. Prireikus, sistemos vairuotoją įspėja ir padeda pastatyti automobilį į stovėjimo vietą. Arba ištiesia pagalbos ranką manevruojant – galine vaizdo kamera tarytum atlieka trečiosios akies funkciją. BMW 2 serijos Coupé – patikimas partneris, leidžiantis sutelkti visą savo dėmesį į tai, kas svarbiausia – kelią.

VAŽIAVIMO ASISTENTAS.

Važiavimo asistento saugumo įranga sujungia kamerų veikimu paremtą įspėjimą apie išvažiavimą iš eismo juostos, artėjimo prie kliūties kontrolę ir perspėjimą apie pėsčiuosius (su stabdžių aktyvavimo funkcija).
Sistema atpažįsta eismo juostas ir įspėja apie netyčinį persirikiavimą. Jei važiuojate 70 km/h arba didesniu greičiu, vairas ima vibruoti, o prietaisų skydelyje rodomas įspėjimo ženklas. Įspėjimas neaktyvuojamas, jei eismo juosta kertama tikslingai, t. y., įjungiamas posūkio signalas.
Įspėjimas apie priartėjimą prie kliūties (su miesto stabdžių aktyvavimo funkcija) atpažįsta transporto priemones, o įspėjimas apie pėsčiuosius (su miesto stabdžių aktyvavimo funkcija) atpažįsta žmones kelyje. Jei priekyje važiuojanti transporto priemonė ima staigiai stabdyti, BMW reaguoja nedelsiant ir aktyvuoja įspėjimą apie priartėjimą prie objekto. Pirmiausia ekrane parodomas įspėjimo simbolis, tuomet jis ima mirksėti ir sklisti garsinis signalas. Jei vairuotojas į tokius įspėjimus nereaguoja važiuojant iki 60 km/h greičiu, sistema pradeda automobilį stabdyti pati. Kai važiuojama apytiksliai 20-25 km/h greičiu, įspėjimas apie pėsčiuosius padeda išvengti susidūrimų, o, esant ne didesniam nei 60 km/h greičiui, avarijos padariniai sumažinami. Jei sistemos veikimą reikia pertraukti, aktyvuojamas greitesnis stabdžių atsakas ir, prireikus, automobilis stabdomas. Atidumo asistentas fiksuoja vairuotojo elgesį ir stebi jo nuovargio požymius. Jei nustatomas neįprastas elgesys prie vairo, valdymo ekrane pateikiamas siūlymas sustoti.

iDrive jutiklinis valdiklis.

Su jutikliniu iDrive valdikliu iDrive sistemą ekraną patogiai valdyti tiesiog viena ranka. Dėl į valdiklį integruoto jutiklinio kilimėlio į navigacijos sistemą galėsite nesunkiai įvesti kelionės tikslą tiesiog ranka. Šį valdiklį taip pat galima naudoti konfigūruoti daugybę funkcijų ir slinkti per sąrašus. Sistemos valdymas itin paprastas ir intuityvus (jutiklinis). Vairuotojui daugiau nebereikės patraukti dėmesio nuo eismo nė sekundei, taigi gyvenimas bus žymiai paprastesnis. Visas per valdiklį kontroliuojamas funkcijas galėsite aiškiai matyti tiesiog valdymo ekrane.

GREIČIO RIBOJIMO INFORMACIJA.

Geriau iškart elgtis saugiai, nei po to gailėtis: greičio ribojimo informacija, įskaitant draudimą lenkti, rodo greičio ir lenkimo apribojimus bei informaciją apie zonas, kuriose draudžiama lenkti, automobilio prietaisų skydelyje integruotame ekrane. Speciali vaizdo kamera aptinka konkrečius kelio ženklus.
Šią informaciją, kartu su navigacijos sistemos duomenimis, apdoroja valdymo įrenginys. Sujungdama papildomas automobilio funkcijas, sistema taip pat gali apskaičiuoti kintamus greičio apribojimus – pavyzdžiui, esant šlapiai kelio dangai ar skirtingam paros laikui. Įrangą galima naudoti tik kartu su navigacijos sistema Business arba Professional.

PARKAVIMO ASISTENTAS.

Su parkavimo asistentu žymiai lengviau parkuotis lygiagrečiai arba statmenai kelio. Kai sistema aktyvuojama ir automobilis važiuoja ne didesniu nei 35 km/h greičiu, sistema išmatuoja visas, net ir pačias siauriausias pravažiuojamas stovėjimo vietas 1,5 m atstumu.
Kai aptinkama pakankamo dydžio erdvė automobiliui, vairuotojui tereikia įjungti posūkio signalą ir valdyti akceleratoriaus, stabdžių pedalus ir perjungti pavaras – BMW vairuos automobilio statymo asistentas. Sistema taip pat skleidžia garsinius signalus ir pateikia instrukcijas automobilio valdymo ekrane.
Kai automobilis lėtai artėja prie kliūties, parkavimo asistentas automatiškai aktyvuojamas per Auto PDC funkciją (automatinė parkavimo atstumo kontrolė). Į pagerintą sistemos funkcionalumą įeina pagalba vairuotojui statant automobilį į stovėjimo vietas statmenai kelio. PDC skleidžia įspėjamąjį signalą, jei iš kurios nors pusės automobilis priartėja prie kliūties.
Kai parkuojate automobilį be parkavimo asistento, šoninė parkavimo pagalba pasitelkia papildomus jutiklius stebėti erdvę šalia automobilio ir pateikia aptiktas kliūtis valdymo ekrane. Taigi, vairuotojui belieka atsipalaiduoti ir mėgautis saugiu parkavimu.

GALINIO VAIZDO KAMERA.

Su galinio vaizdo kamera, tiek manevruodamas, tiek ir statydamas savo automobilį į stovėjimo vietą, vairuotojas galės matyti vaizdą šalia savo automobilio tiesiog valdymo ekrane. Galinio vaizdo kamera pagerina matomumą važiuojant atbuline eiga mažesniu nei 20 km/h greičiu, pavyzdžiui, statant automobilį į stovėjimo vietą.
Interaktyvios linijos parodo, ar pasirinkta stovėjimo vieta pakankama automobiliui, ir valdymo ekrane pateikiamomis spalvomis nurodo, kaip tinkamai pastatyti savo BMW į stovėjimo vietą. Su galinio vaizdo kamera ir praktiška artinimo funkcija, BMW bus daug paprasčiau prijungti BMW prie priekabos.