NEGAILESTINGAI DINAMIŠKAS. NENUGINČIJAMAI TAUSUS.

BMW 2 serijos Coupé integruota BMW EfficientDynamics sistema.

Naujasis 2 serijos Coupé nenumaldomai siekia daugiau galios, sportiškumo ir gebėjimo stebinti. Šis BMW taip pat yra ir pranašumo lyderis, kai kalbama apie mažesnes degalų sąnaudas ir emisiją. Coupé modelyje puikiai panaudotos visos pažangios EfficientDynamics technologijos – tiek ECO PRO režimas, stabdžių energijos regeneravimo sistema ar automatinė Start Stop funkcija. Be to, dėl savo aerodinamiško dizaino BMW 2 serijos Coupé atrodo itin įstabiai.

ECO PRO REŽIMAS.

ECO PRO režimas, priklausomai nuo vairuotojo vairavimo stiliaus, gali padėti sumažinti degalų sąnaudas net iki 20 procentų (remiantis vidiniais BMW degalų sąnaudų tyrimo duomenimis). Sutaupyti degalų taip pat padės ir papildomos funkcijos, kaip antai, važiavimo laisvąja eiga funkcija (tik su transmisija Steptronic), maršruto planavimo asistentas ir ECO PRO maršrutas (tik su navigacijos sistema Professional).
Važiavimo laisvąja eiga funkcija atjungia transmisiją nuo variklio, taigi automobiliui važiuoti iš inercijos nereikalinga jokia papildoma galia. Sistema aktyvuojama iškart, kai tik vairuotojas arba vairuotoja nukelia savo koją nuo akceleratoriaus pedalo važiuojant nuo 50 iki 160 km/h greičiu (nestabdant), o maršruto planavimo asistentas neaptinka jokių greičio ribojimo pokyčių.
Remdamasis navigacijos sistemos duomenimis, maršruto planavimo asistentas atpažįsta posūkius, kelio darbus, greičio apribojimus, kelyje esančius išvažiavimus iš greitkelių ir įspėja vairuotoją, kad šis galėtų iš anksto sumažinti automobilio greitį.
ECO PRO maršrutas nurodo patį tausiausią kelią iki kelionės tikslo priklausomai nuo jūsų individualaus važiavimo stiliaus, eismo ir kelio sąlygų. Borto kompiuteryje galėsite matyti tikslų procentą degalų, kuriuos sutaupysite pasirinkę ECO PRO pasiūlytą maršrutą.

AERODINAMIKA.

Visas šios transporto priemonės dizainas paklūsta BMW EfficientDynamics filosofijai. Dėl racionaliai apgalvoto silueto BMW yra neįtikėtinai aerodinamiškas. Priekinis aptakas – išskirtinė dizaino savybė, įkūnijanti BMW EfficientDynamics filosofiją. Integruota oro užuolaida nukreipia oro srautą per dvi vertikalias oro įleidimo angas priekinių ratų arkų link. Greitesnis oro srautas sukuria vadinamąją „užuolaidą“ išorinėje ratų dalyje. Šios novatoriškos technologijos sumažina turbulenciją ir oro pasipriešinimą, taigi ženkliai sumažinamos ir degalų sąnaudos. Automobilio aerodinamiką dar labiau sustiprina plokščia, tiek variklį, tiek ir galinę ašį dengianti dugno apsauga. Šios naujos apdailos detalės ne tik padidina automobilio aerodinamiką: jie taip pat izoliuoja garsą ir apsaugo nuo korozijos.

AUTOMATINĖ START STOP FUNKCIJA.

Automatinė Start Stop funkcija padės užtikrinti, kad degalai naudojami tik tuomet, kai iš tiesų važiuojate. Vos tik automobilis sustoja, pavyzdžiui, užsidegus raudonam šviesoforo signalui ar eismo spūstyse, automatinė Start Stop funkcija išjungia variklį vos tik automobilis pradeda važiuoti laisvąja eiga, vairuotojas nukelia koją nuo sankabos pedalo (su mechanine transmisija) arba automobilis visiškai sustabdomas (su transmisija Steptronic).
Signalas ekrane parodo, kada automatinė Start Stop funkcija aktyvi. Vos tik vairuotojas perjungia pavarą (su mechanine transmisija) arba nukelia koją nuo stabdžių (su transmisija Steptronic), automobilio variklis vėl automatiškai aktyvuojamas.
Automatinė Start Stop funkcija neleis nukentėti jūsų komfortui ar saugumui – jei variklis nepasiekė reikiamos veikimo temperatūros, interjeras nebuvo pakankamai sušildytas ar atvėsintas, akumuliatorius nepakankamai įkrautas ar sukate vairą, funkcija nebus aktyvuojama.
Kai reikia, centrinis valdymo įrenginys iš naujo paleidžia variklį net ir automobiliui stovint vietoje. Pavyzdžiui, jei automobilis ima riedėti į priekį arba priekinis stiklas aprasoja. Automatinę Start Stop funkciją galėsite bet kada išjungti vos vienu mygtuko paspaudimu.

STABDŽIŲ ENERGIJOS REGENERAVIMAS.

Kas kartą, kai stabdote, sukuriama kinetinė energija. Iki šiol ši energija nebuvo niekur panaudojama. Stabdžių energijos regeneravimas – funkcija, kurią pasitelkus pagaliau buvo išnaudotas iki šiol nevertintas potencialas. Ši funkcija pasitelkia važiavimo laisvąja eiga energiją ir paverčia ją elektra kaskart, kai tik vairuotojas stabdo ar nukelia koją nuo akceleratoriaus pedalo. Tokia elektra vėliau naudojama automobilio akumuliatoriui įkrauti. Pažangi energijos valdymo sistema reiškia, kad generatoriui daugiau nebereikės nuolatos veikti, taigi bus sumažinama jo apkrova. Koks viso to rezultatas? Mažesnės degalų sąnaudos ir padidinta varomojo mechanizmo galia – klasikinės BMW EfficientDynamics ypatybės.

8 PAVARŲ TRANSMISIJA STEPTRONIC.

8 pavarų transmisija Steptronic nustato naujus komforto ir dinamikos standartus bei yra pagrindinė BMW EfficientDynamics dalis. Dėl neįprastai tiksliai sugraduotų pavarų užtikrinamas optimalus galios perdavimas nesvarbu, kokiu greičiu bevažiuotumėte. Taip ženkliai sumažinamos degalų sąnaudos, o vairuotojas gali mėgautis dar didesniu sportiško ir dinamiško važiavimo pojūčiu. Kai važiuojate dideliu greičiu, dėl papildomos pavaros bus sumažinamas variklio greitis, degalų sąnaudos ir variklio skleidžiamas triukšmas.
Sankaba pasitarnaus net ir tuomet, kai automobilyje pasirinktas mechaninis režimas. Kartu su greitai kintančiu variklio greičiu ir tiksliai suderinta transmisija, pavaros perjungiamos ypač komfortiškai, o variklio skleidžiamas garsas ženkliai sumažinamas.
Dėl 8 pavarų transmisijos Steptronic iš BMW EfficientDynamics, tapo įmanoma padidinti transporto priemonės galią – tik su važiavimo patirties kontrolės nuspėjamąją pavarą. Kai pasirenkamas Sport režimas, transmisijos valdymas naudoja iš navigacijos sistemos gautus duomenis perduoti atsako lygį, kuris, dėl maršruto charakteristikų bus dar dinamiškesnis ir spontaniškesnis. Kaip jau galima nuspėti iš pavadinimo, Comfort režimas užtikrins į komfortą orientuotą pavarų perjungimo programą ir mažesnį perjungimų skaičių.

OPTIMALIOS PAVAROS PERJUNGIMO INDIKATORIUS.

Optimaliai ir laiku perjungiamos pavaros gali padėti sutaupyti degalų, ypač važiuojant mieste ar ilgus atstumus. Perjunkite pavarą reikiamu laiku ir sutaupykite degalų – priklausomai nuo kelio sąlygų ir variklio greičio, variklio elektronikos sistema nustato pačią tausiausią pavarą. Ekrane įsižiebia rodyklė, rodanti, kada įjungti žemesnę ar aukštesnę pavarą būtų efektyviausia. Sistema taip pat atpažįsta staigią akceleraciją ir atideda savo rekomendacijas iki kol pasiekiamas pastovus važiavimo greitis. Kai pasirenkamas mechaninis pavarų perjungimo būdas, atitinkami pavarų perjungimo patarimai teikiami ir vairuotojams, kurių automobiliuose integruota Steptronic transmisija. Lyginamieji BMW tyrimai parodė, kad automobiliai su integruotu optimalios pavaros perjungimo indikatoriumi padeda sutaupyti iki keturių procentų degalų.