IŠMANUS. NOVATORIŠKAS. TAUSUS.

Aerodinamika ir energijos valdymas.

IŠMANUS. NOVATORIŠKAS. TAUSUS.

Aerodinamika ir energijos valdymas.

BMW modeliuose taikomos gamintojo EfficientDynamics technologijos leidžia optimizuoti energijos sąnaudas. Dabar kiekviename BMW modelyje rasite tokias sistemas kaip: automatinė Start Stop funkcija, stabdžių energijos regeneravimo sistema ar elektrinis vairo stiprintuvas. Išmanų energijos valdymą sujungiančios technologijos jau šiandien gali užtikrinti tvarų mobilumą. Be to, aerodinamiškai optimizuotas dizainas padeda ženkliai padidinti automobilio dinamiką ir tausumą.

IŠMANUS. NOVATORIŠKAS. TAUSUS.Aerodinamika ir energijos valdymas.

BMW modeliuose taikomos gamintojo EfficientDynamics technologijos leidžia optimizuoti energijos sąnaudas. Dabar kiekviename BMW modelyje rasite tokias sistemas kaip: automatinė Start Stop funkcija, stabdžių energijos regeneravimo sistema ar elektrinis vairo stiprintuvas. Išmanų energijos valdymą sujungiančios technologijos jau šiandien gali užtikrinti tvarų mobilumą. Be to, aerodinamiškai optimizuotas dizainas padeda ženkliai padidinti automobilio dinamiką ir tausumą.

AERODINAMINĖS PRIEMONĖS.

Mažos, bet ypač naudingos detalės.

Geros idėjos ne visuomet turi būti sudėtingos. Tikslingai ir sumaniai suprojektuoti elementai padeda pagerinti aero dinamines automobilio savybes, pavyzdžiui: oro įleidimo angos kontrolės sistema, aktyvus galinis aptakas ar priekiniame bamperyje integruotos oro užuolaidos. Šios ir kitos BMW technologijos užtikrina optimalų oro pasipriešinimo koeficientą, mažesnį triukšmo lygį salone ir, žinoma, mažesnes degalų sąnaudas.

Aktyvusis galinis aptakas.

Važiuojant dideliu greičiu reikalinga papildoma jėga, kad būtų užtikrintas maksimalus automobilio stabilumas. Aktyvus galinis aptakas automatiškai pasikelia važiuojant didesniu kaip 110 km/h greičiu. Taip optimizuojamas sukibimas su kelio danga – galinė automobilio ašis didesne jėga spaudžiama žemyn. Aptakas susiskleidžia automobiliui mažinant greitį, todėl užtikrinamos geriausios įmanomos degalų sąnaudos ir maksimalus automobilio stabilumas.

Oro užuolaida.

Sumaniai suprojektuota oro srauto užsklanda efektyviai sumažinama oro pasipriešinimą. Siaurėjančiuose jos kanaluose oro srautas pagreitinamas ir nukreipiamas į ratų išorę. Taigi sumažinama turbulencija ratų arkose, kėbulą veikiantis pasipriešinimas, degalų sąnaudos ir CO2 emisija.

ADAPTYVIOS PRIEKINĖS GROTELĖS.

Automobilyje sumontuoti jutikliai stebi variklio, stabdžių ir kitų sistemų veikimą. Nustačius jog reikalingas papildomas oro srautas, pavyzdžiui aušinimui, adaptyvios priekinės grotelės atveria papildomas angas. Tokiu būdu ne tik pagerinama aerodinamika, tačiau užtikrinamas ir optimalus pagrindinių sistemų veikimas.

Oro kreiptuvai.

Oro kreiptuvas – tai galiniame statramstyje esantis žambuotas oro srautą skiriantis išsikišimas, sumažinantis automobilį veikiantį pasipriešinimą. Sumažinamas aerodinaminis pasipriešinimas automobilio gale, taigi tiek degalų sąnaudos, tiek ir CO2 emisija tampa mažesnė.

Ratlankiai Aero.

Specialaus aerodinaminio dizaino ratlankiai „Aero“ nukreipia oro srautą palei automobilio šonus taip ženkliai sumžindami oro pasipriešinimą.

Oro alsuoklis.

Spaudžiate akceleratoriaus pedalą. Judate vis greičiau ir greičiau. Bet vistiek negalite pajusti jokio oro pasipriešinimo. Be to, oro alsuoklis nukreipia oro srautą į priekinius ratus. Šie ratlankiai sumažina turbulenciją ratų arkose ir panaikina susidariusius oro sūkurius. Mažesnės degalų sąnaudos ir CO2 emisija.

BMW i8 aerodinamika.

Nuožulnus kėbulas, įspūdinga kūgio forma, mažas svoris – BMW i8 aiškiai parodo savo sportiniam automobiliui būdingą charakterį. Dėl daugybės aerodinamiškai optimizuotų ypatybių tuo pat metu užtikrinama maksimali aerodinamika ir optimalus tausumas. Vienas tokių pavyzdžių – sluoksniuoto dizaino principu sukurti LED šviesos diodo galiniai žibintai, veikiantys kaip kanalai oro srautui nukreipti.

Degalų sąnaudos važiuojant mišriu režimu, l/100 km: 2,1
CO2 emisija mišriu režimu, g/km: 49
Elektros sąnaudos mišriu režimu, kWh/100 km: 11,9

IŠMANIOJI ENERGIJOS VALDYMO SISTEMA.

Išmanioji energijos valdymo sistema.

Novatoriškos technologijos, kaip antai, elektrinis vairo stiprintuvas, ECO PRO režimas arba stabdžių energijos regeneravimas padeda sutaupyti degalų ir užtikrinti dar didesnį važiavimo malonumą Pristatome jums šias ypatybes.

Stabdymo energijos regeneravimas.

Spaudžiate stabdžių pedalą. Tuo metu gaminama energija. Vertingą kinetinę energiją galima panaudoti. Stabdymo energijos regeneravimo sistema transformuoja šią energiją į elektros energiją, kuri ne pašalinama, bet naudojama akumuliatoriui įkrauti. Be to, reikia mažiau variklio energijos akumuliatoriui įkrauti, taigi sumažinamos degalų sąnaudos ir emisija.

ECO PRO režimas.

Sutelkite visą savo dėmesį į važiavimo malonumą. Tausumas spustelėjus vos vieną mygtuką. Su ECO PRO režimu galėsite be jokių pastangų sutaupyti iki 20 proc. degalų. Dar apie 5 proc. degalų galima sutaupyti pasitelkus papildomas funkcijas. Bendras sutaupytų degalų kiekis konvertuojamas į konkretų kilometrų skaičių ir rodomas borto kompiuteryje kaip papildomas atstumas, kurį galėsite nuvažiuoti su tuo pačiu kiekiu degalų. Taigi, visada matysite, kokį atstumą galėsite nuvažiuoti papildomai.

Elektrinis vairo stiprintuvas.

Įprastos, vairavimo jėgą papildančios sistemos veikia kartu su hidraulika. Jos veikia net ir tuomet, kai vairuotojas nesuka vairo. Ir tai, be jokios abejonės, eikvoja energiją. Elektrinio vairo stiprintuvo atveju elektrinis variklis pakeičia hidrauliką ir aktyvuojamas tik tuomet, kai vairuotojas iš tiesų suka vairą. Kai važiuojama tiesiu keliu arba pastovaus kampo posūkiuose, sistema nėra aktyvuojama, taigi energija nenaudojama. Suvartojama mažiau degalų, bet išlaikoma BMW įprasta dinamiško važiavimo patirtis.

Papildomi kilometrai (angl. Bonus range).

Kai aktyvuojamas degalų sutaupyti padedantis ECO PRO režimas, pažangiai suderinami akceleratoriaus pedalo, transmisijos, šildymo / klimato kontrolės nustatymai. Su ECO PRO patarimais galėsite optimizuoti savo važiavimą ir matyti, kiek papildomų kilometrų galėsite nuvažiuoti dėl ECO PRO režimo patarimų.

ENERGIJOS TAUPYMO TECHNOLOGIJOS TAUSIAM VAŽIAVIMO MALONUMUI UŽTIKRINTI.

Skirtingoms situacijoms reikia individualių veiksmų. Energijos taupymo technologijos, kaip antai, optimalios pavaros indikatorius arba automatinė Stop / Start funkcija, padeda vairuotojui pasirinkti tinkamesnius veiksmus, reikalingus norint važiuoti tausiau.

 • Optimalios pavaros perjungimo indikatorius

  Raktas į tausų važiavimą – gebėjimas tinkamu metu pasirinkti reikiamą pavarą. Atsižvelgiant į važiavimo situaciją ir variklio greitį apskaičiuojama tausiausia pavara, kuri vėliau rodoma automobilio ekrane.
  Sistema taip pat atpažįsta staigią akceleraciją ir atideda savo rekomendacijas iki kol pasiekiamas pastovus važiavimo greitis. Lyginamieji BMW tyrimai parodė, kad automobiliai su integruotu optimalios pavaros perjungimo indikatoriumi padeda sutaupyti iki keturių procentų degalų.

 • Automatinė Start Stop funkcija

  Taupykite degalus efektyviai: automatinė Start Stop funkcija padės užtikrinti degalų naudojimą tik tuomet, kai iš tiesų važiuojate. Vos tik automobilis laikinai sustoja, pavyzdžiui, užsidegus raudonam šviesoforo signalui ar eismo spūstyse, automatinė Start Stop funkcija išjungia variklį. Kai vairuotojas nuspaudžia sankabą (mechaninė transmisija) arba nukelia pėdą nuo stabdžių (Steptronic transmisija), variklis vėl aktyvuojamas tiesiog akimirksniu.

 • Padangos su sumažintu pasipriešinimu riedėjimui

  Greitkelyje. Mieste. Visur. Nesvarbu, kur bevažiuotumėte – jūsų padangas nuolat veikia galingos jėgos. Esant kontaktui su kelio danga padangų forma kinta. Deformacija atstatoma tik kai nėra sąveikos su danga. Padangose su sumažintu pasipriešinimu riedėjimui naudojamos specialios medžiagos protektoriui ir šoninėms sienelėms sustiprinti, taigi, lyginant su įprasto dizaino padangomis, šios žymiai geriau prisitaiko prie konkrečios važiavimo situacijos. Būtent todėl ženkliai sumažinamos degalų sąnaudos ir emisija.

DEGALŲ SĄNAUDOS IR CO2 EMISIJA.

Daugiau informacijos apie oficialias naujų automobilių degalų sąnaudas ir CO2 emisiją galėsite rasti degalų sąnaudų ir CO2 emisijos rekomendacijose – nemokamai visose prekybos vietose ir DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Vokietija.