DAR TAUPESNIS

BMW 3 serijos „Gran Turismo” su integruota BMW „EfficientDynamics” sistema

BMW 3 serijos „Gran Turismo” papildytas dideliu BMW “EfficientDynamics” priemonių ir technologijų rinkiniu – dar didesniam važiavimo malonumui ir mažesnei CO2 emisijai užtikrinti.

ECO PRO REŽIMAS

Vos tik aktyvuojate ECO PRO režimą, visi automobilio nustatymai, priklausomai nuo jūsų važiavimo stiliaus, pakeičiami taip, kad būtų užtikrinamas dar taupesnis važiavimas – tokiu būdu galima sutaupyti iki 20 % degalų (remiantis vidiniais BMW degalų sąnaudų tyrimo duomenimis).

Šis režimas optimizuoja akceleratoriaus, transmisijos atsaką, pavarų perjungimo taškus bei pažangiai pritaiko reikiamą šildymo / oro kondicionavimo strategiją. Valdymo ekrane rodoma, kurios „EfficientDynamics” technologijos padeda sumažinti degalų sąnaudas. Be to, ekrane jums taip pat bus pateikiami su jūsų važiavimo situacija susiję ECO PRO patarimai, padėsiantys sutaupyti dar daugiau degalų. 

Dar 5 % degalų galima sutaupyti naudojant papildomą važiavimo laisvąja eiga funkciją (tik su transmisija Steptronic), važiavimo rodiklių apžvalgos asistentą ir ECO PRO maršrutą (tik su navigacijos sistema Professional) ir aktyvia kruizo kontrole (papildoma ECO PRO režimo funkcija).

 • Važiavimo laisvąja eiga funkcija

  Važiavimo laisvąja eiga funkcija – dar vienas ECO PRO režimo akcentas. Jei važiuodamas 50–160 m/h greičiu vairuotojas nukelia koją nuo akceleratoriaus pedalo ir nestabdo, sistema atjungia variklį ir automobilis važiuoja laisvąja eiga, t. y. rieda nenaudodamas variklio galios.

 • Važiavimo rodiklių apžvalgos asistentas

  Važiavimo rodiklių apžvalgos asistentas, veikiantis kartu su navigacijos sistema „Professional” – itin novatoriška ECO PRO režimo funkcija. Pasitelkdama navigacijos duomenis ši sistema nustato kelyje esančius posūkius, remontuojamas vietas, apylankas, T formos sankryžas, greičio apribojimus ir išvažiavimus, taigi gali pateikti jums išankstinių nurodymų sumažinti greitį. Šis iniciatyvus važiavimo asistentas taip pat tausiai valdo važiavimo laisvąja eiga funkciją.

 • ECO PRO maršrutas

  Į ECO PRO režimą įeina ECO PRO maršrutas, kuris veikia kartu su naujos kartos navigacijos sistema „Professional” įvairiems rodikliams nustatyti, kaip antai, individualiam važiavimo stiliui, eismo situacijai ir kelio sąlygoms, ir tausiausiam maršrutui apskaičiuoti.

 • Į ECO PRO režimą įeina aktyvi kruizo kontrolė

  Į ECO PRO režimą įeina ECO PRO maršrutas, kuris veikia kartu su naujos kartos navigacijos sistema „Professional” įvairiems rodikliams nustatyti, kaip antai, individualiam važiavimo stiliui, eismo situacijai ir kelio sąlygoms, ir tausiausiam maršrutui apskaičiuoti.

AERODINAMIKA

Visas transporto priemonės dizainas sistemingai sukurtas vadovaujantis BMW „EfficientDynamics” filosofija. Naujomis savybėmis ypač stebina aerodinamiškai optimizuotas priekinis buferis ir automobilio dugnas, padedantys dar labiau sumažinti degalų sąnaudas.

BMW „EfficientDynamics” filosofija aiškiai atsispindi ir priekinio buferio dizaine. Integruota oro užuolaida nukreipia oro srautą per dvi vertikalias angas link priekinių ratų arkų. Kai didinamas automobilio greitis, išorinėje ratų dalyje oro srautas sukuria vadinamąją užuolaidą. Be to, oro alsuoklis nukreipia oro srautą į priekinius ratus. Šios inovacijos ne tik sumažina turbulenciją ir pasipriešinimą, bet ir padeda sutaupyti degalų. Lygus automobilio dugnas ir variklio apsauga – papildomos BMW aerodinamiką padedančios pagerinti savybės.

AUTOMATINĖ START&STOP FUNKCIJA

Automatinė „Start&Stop“ funkcija padės užtikrinti, kad degalai naudojami tik tuomet, kai iš tiesų važiuojate. Kai automobilis stovi vietoje, pavyzdžiui, degant raudonam šviesoforo signalui arba važiuojant spūstyse, automatinė „Start&Stop“ funkcija išnaudoja visą energijos taupymo potencialą ir išjungia variklį vos tik aktyvuojama neutrali pavara ir jūs nukeliate pėdą nuo sankabos (mechaninė transmisija) arba laikote nuspaudę stabdžius iki kol automobilis visiškai sustabdomas (su transmisija „Steptronic”).

Informaciniame ekrane matysite, kai funkcija aktyvuojama. Vos tik padedate koją ant sankabos pedalo (mechaninė transmisija) arba nukeliate pėdą nuo stabdžių pedalo (transmisija „Steptronic”), variklis automatiškai iškart įjungiamas, taigi galite tęsti savo kelionę greitai ir sklandžiai. 

 • Saugus ir patogus

  Nei jūsų komfortas, nei saugumas nenukentės, nes funkcija bus aktyvuojama tik tuomet, kai variklis pasieks optimalią veikimo temperatūrą, pageidaujamą interjero temperatūrą, akumuliatorius visiškai įkrautas ar esate perėmęs visą automobilio kontrolę. Jei reikia, centrinis valdiklis iš naujo įjungia variklį net ir automobiliui stovint, pavyzdžiui, jei jis pradeda riedėti į priekį arba priekinis stiklas ima rasoti. Automatinę Start Stop funkciją galite bet kada išjungti – tam tereikės vos vieno mygtuko spustelėjimo.

STABDŽIŲ ENERGIJOS REGENERAVIMAS

Kas kartą stabdant sukuriama kinetinė energija, kuri iki šiol nebuvo niekur panaudojama. Su stabdžių energijos regeneravimo funkcija anksčiau neišnaudotą potencialą pagaliau nuspręsta pasitelkti energijai gaminti – kai stabdote ar nukeliate pėdą nuo akceleratoriaus pedalo energija paverčiama elektra.

Tokia elektra vėliau naudojama automobilio akumuliatoriui įkrauti. Dėl pažangios energijos valdymo sistemos generatoriai veikia nenuolatos, taigi sumažinama jo apkrova. Rezultatas: mažesnės degalų sąnaudos ir didesnis našumas – būtent to BMW „EfficentDynamics” ir siekė.

8 PAVARŲ TRANSMISIJA STEPTRONIC

Dėl tiksliai suderintų pavarų ir trumpų apsukų intervalų 8 pavarų transmisija „Steptronic” ir 8 pavarų transmisija „Steptronic Sport” pavaros bus perjungiamos daug sklandžiau. Taigi, užtikrinamas aukščiausios klasės komfortas, dinamika ir mažesnės degalų sąnaudos.

8 pavarų transmisija „Steptronic” ne tik užtikrina sklandesnį pavarų perjungimą, bet ir mažesnes degalų sąnaudas ir mažesnį variklio skleidžiamą garsą važiuojant dideliu greičiu. Kiekviena pavara tiksliai suderinta, taigi transmisijos veikimas beveik nepastebimas, o variklis veikia taip, kad būtų įmanoma optimaliai išnaudoti visą jo galią ir tausumą. Kai važiuojama dideliu greičiu, dėl papildomų pavarų apsukos yra mažesnės, todėl atitinkamai sumažinamos ir degalų sąnaudos bei variklio skleidžiamas triukšmas.

 • Nuspėjamoji pavara

  Dėl 8 pavarų transmisijos „Steptronic” ir BMW „EfficientDynamics” tapo įmanoma padidinti transporto priemonės galią – tik su važiavimo patirties kontrolės nuspėjamąja pavarą. Kai pasirenkamas „Sport” režimas, transmisijos valdymas naudoja iš navigacijos sistemos gautus duomenis perduoti atsako lygį, kuris, dėl maršruto charakteristikų bus dar dinamiškesnis ir spontaniškesnis. Kaip jau galima nuspėti iš pavadinimo, „Comfort” režimas užtikrins į komfortą orientuotą pavarų perjungimo programą ir mažesnį perjungimų skaičių.

 • Sportinė 8 pavarų transmisija „Steptronic”

  Sportinė 8 pavarų transmisija „Steptronic“ prisitaiko prie jūsų individualaus važiavimo stiliaus – pradedant atpalaiduojančiu važiavimu laisvąja eiga ir baigiant ekstremaliai dinamišku važiavimu. Nors automobilyje integruota automatinė transmisija, visuomet galite perjungti ją į mechaninę – naudodami trumpesnę pavarų svirtį arba dvi šalia sportinio vairo integruotas svirteles. Kai pasirenkamas sportinis režimas, pavarų perjungimo nustatymai orientuoti į didelį našumą ir optimalią akceleraciją. Su paleidimo kontrole automobiliui suteikiama dar daugiau dinamikos: automobilių sporto įkvėpta funkcija kontroliuoja automobilio apsukas jam pajudėjus iš vietos ir užtikrina maksimalią akceleraciją pradėjus važiuoti. Su sportine 8 pavarų transmisija „Steptronic” galėsite pasiekti didžiausią įmanomą tausumą ir mėgautis išskirtiniu pavarų perjungimu.