KELYJE PASIKLIAUKITE PATIKIMAIS PAGALBININKAIS.

Pažinkite pagalbines vairuotojos sistemas BMW ActiveHybrid 5 Serijos modelyje.

Daugybė novatoriškų technologijų pagelbės skirtingose situacijose ir užtikrins aukščiausio lygio komfortą bei saugumą. Taigi, visą savo dėmesį galėsite sutelkti į svarbiausius dalykus gyvenime – jokių rūpesčių nekeliantį važiavimo malonumą.

BMW PROJEKCINIS EKRANAS.

Spalvotame projekciniame ekrane rodoma visa svarbi informacija iki pat kelionės tikslo – tiesiai vairuotojo matymo lauke. Taigi galite sutelkti visą savo dėmesį į vairavimą. Ekrane taip pat matoma dabartinio greičio informacija, navigacijos nurodymai, greičio ribojimo informacija, draudimo lenkti indikatorius, telefono ir pramogų sąrašai, kiti įspėjimai iš pagalbos vairuotojui sistemos. Ant priekinio automobilio stiklo vaizduojamos tik ypač aukštos skiriamosios gebos spalvotos piktogramos. Atvaizdo projekcija pateikiama taip, tarytum būtų apytiksliai 2,3 m priešais automobilį. Dėl optimalios padėties funkcijos, informaciją galima perskaityti ypač greitai, patogiai ir vos minimaliai patraukus žvilgsnį nuo kelio. Projekcijos ryškumas automatiškai reguliuojamas priklausomai nuo išorės apšvietimo sąlygų, o rodymas – nuo paros meto. Ekrano aukštį taip pat galima reguliuoti. Be to, vairuotojas gali pasirinkti, kokią papildomą informaciją matyti ekrane, pavyzdžiui, dabartinį važiavimo greitį ar įspėjimus iš vairuotojo pagalbos sistemų.

VAŽIAVIMO SPŪSTYSE ASISTENTAS.

Važiavimo spūstyse asistentas padeda vairuotojui važiuojant greitkeliuose ar kitose monotoniškose eismo situacijose. Kai greitis ne didesnis nei 60 km/h, sistema tiesiog leidžia automobiliui važiuoti lygiai taip pat, kaip ir kiti automobiliai spūstyje, taigi išvengsite bereikalingo streso. Automatiškai išlaikomas pageidaujamas atstumas iki priekyje važiuojančios transporto priemonės ir reguliuojamas automobilio greitis iki jam visiškai sustojant. Be to, vairuotojui teikiama ir aktyvi vairavimo pagalba. Automobilyje integruotos sistemos taip pat gali padėti vairuotojui išlikti reikiamoje eismo juostoje bent tol, kol jis nepaleidžia rankų nuo vairo. Po to, kai automobilis 30 sekundžių nevažiuoja (iki šiol šis laikas buvo 3 sekundės), jis automatiškai pradeda judėti. Tai neabejotinai dar vienas pasiektas tikslas kelyje į automatizuotą važiavimą.

iDrive jutiklinis valdiklis.

iDrive jutiklinis valdiklis.

Intuityvus naudojimas.

su iDrive jutikliniu valdikliu galėsite patogiai kontroliuoti iDrive sistemą vos viena ranka. Dėl į valdiklį integruoto jutiklinio kilimėlio į navigacijos sistemą galėsite nesunkiai įvesti kelionės tikslą tiesiog ranka. Jis taip pat užtikrins prieigą prie daugybės skirtingų funkcijų, nustatymų bei tiks slinkti per sąrašus. Valdymas bus paprastas ir intuityvus. iDrive – puiki pagalba vairuotojui, dėl kurios nereikės nukreipti savo dėmesio nuo kelio. Visas per valdiklį kontroliuojamas funkcijas galėsite aiškiai matyti tiesiog valdymo ekrane.

BMW NAKTINIS MATYMAS SU DINAMINE ŠVIESOS NUSTATYMO FUNKCIJA.

Dėl BMW naktinio matymo su dinaminės šviesos nustatymo funkcijos nesunkiai pastebėsite žmonės ar stambius gyvūnus kelyje – net jei iki jų didelis atstumas.
Priekinėse BMW grotelėse integruota infraraudonųjų spindulių kamera perduoda priešais automobilį matomus vaizdus (žmonių ir gyvūnų) tiesiai į salone esantį valdymo ekraną.
Pažangi išankstinio įspėjimo sistema su šviesiomis perspektyvomis: Vos tik infraraudonųjų spindulių jutikliai nustato pėsčiuosius arba stambesnius gyvūnus potencialiame susidūrimo kelyje tamsoje, sistema nukreipia į juos du atskirai kontroliuojamus dinaminius šviesos spindulius, bet neakina. Taigi, neabejotinai užtikrinama, kad tiek vairuotojas, tiek ir artėjantis asmuo tinkamai įspėti apie galimą pavojingą situaciją.
Papildoma informacija vairuotojui pateikiama spalvotame BMW projekciniame ekrane arba prietaisų skydelyje (jei aktyvuotas termo ekranas). Jei kyla rimtas susidūrimo su žmonėmis arba gyvūnais pavojus, pasigirsta garsinis signalas ir parengiami stabdžiai. BMW naktinis matymas su dinamine šviesos nustatymo funkcija – inovacija iš BMW ConnectedDrive.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

Su BMW Selective Beam važiuoti naktį daug maloniau ir saugiau. Ne tik puikiai matysite, bet ir neakinsite kitų vairuotojų.
Sistema fiksuoja kitus eismo dalyvius ir pašalina juos iš tolimųjų šviesų apšvietimo zonos. Spindulio ilgis siekia 400 m, taigi pavojus bus aptiktas iš anksto, o kryptinis važiavimas tikslesnis.

AUTOMOBILIO STATYMO ASISTENTAS.

Su automobilio statymo asistentu bus žymiai lengviau rasti tinkamą stovėjimo vietą jūsų automobiliui ir į ją manevruoti.
Kai sistema aktyvuojama ir automobilis važiuoja ne didesniu nei 35 km/h greičiu, asistentas išmatuoja visas pravažiuojamas stovėjimo vietas 1,5 m atstumu.
Kai aptinkama pakankamo dydžio erdvė automobiliui, vairuotojui tereikia įjungti posūkio signalą ir BMW vairuos automobilio statymo asistentas – viskas, ką jums reikės daryti, tai pasirinkti tinkamą pavarą, valdyti akceleratoriaus ir stabdžių pedalus. Sistema taip pat skleidžia garsinius signalus ir pateikia instrukcijas automobilio valdymo ekrane. Taigi, vairuotojui beliks atsipalaiduoti ir mėgautis saugiu parkavimu.

KAMEROS SISTEMOS.

Automobilio statymo atstumo kontrolė, erdvinis vaizdas, galinio vaizdo kamera: Aiškiai matykite vaizdą aplink savo automobilį, kai manevruojate į stovėjimo vietą aikštelėje ar išvažiavimuose. Su priekinėje ir galinėje BMW dalyje integruota automobilio statymo atstumo kontrole (angl. Park Distance Control, PDC) ir jos skleidžiamais vaizdiniais ir garsiniais signalais nesunkiai pastatysite savo BMW į bet kokią stovėjimo vietą.
Dėl erdvinio vaizdo funkcijos matysite savo automobilį valdymo ekrane ir iš paukščio skrydžio. Papildoma vaizdo iš šono sistema užtikrins dar geresnį matomumą sudėtinguose išvažiavimuose. Galinio vaizdo kamera pagelbės net ir tuomet, kai važiuosite atbuline eiga į stovėjimo vietą ne didesniu nei 20 km/h greičiu.

AKTYVI APSAUGA.

Aktyvioji apsauga – tai keleivių apsaugos sistema iš BMW ConnectedDrive.
Vos tik priekiniai saugos diržai užfiksuojami, jie automatiškai įtempiami, kai automobilis pajuda iš vietos. Kilus kritinėms situacijoms kelyje priekinių sėdynių saugos diržai įtempiami. Jei sėdynės yra iš comfort linijos, priekinių keleivių sėdynių atlošo padėtis tampa statmena. Šoniniai langai užveriami, o nuleidžiamas stogas (jei toks yra) pakeliamas. Kritine situacija laikomas atvejis, kai vairuotojas ima staigiai stabdyti, nustatomas per didelis arba per mažas pasukamumas.
Kai automobilyje integruotas įspėjimas apie artėjimą prie kliūties su stabdžių aktyvavimo funkcija, potencialų susidūrimą su judančiomis arba priešais jus esančiomis transporto priemonėmis galima nuspėti iš anksto (per sistemos apribojimus).
Konkrečių situacijų atveju sistema gali visiškai sustabdyti automobilį be vairuotojo pastangų. Taigi, neabejotinai sumažinama susidūrimo su priekyje važiuojančiomis transporto priemonėmis tikimybė ir galima to padaryta žala.
Atidumo asistentas fiksuoja jūsų elgesį ir nustato nuovargio požymius. Jūsų vairavimo atsakas analizuojamas ir sistema reaguoja į bet kokį neįprastą elgesį prie vairo. Valdymo ekrane pateikiamas siūlymas sustoti pailsėti.