NEPAMIRŠTAMA PATIRTIS.

BMW 5 serijos Gran Turismo važiavimo dinamika.

Visi BMW automobiliai dalijasi vienu bendru dalyku: neprilygstama dinamika. Tai ypač juntama BMW 5 serijos Gran Turismo – kiekvienas nuvažiuotas kilometras yra puiki galimybė patirti gryną važiavimo malonumą.

VAŽIUOKLĖ.

Galite tiesiogiai pajusti BMW 5 serijos Gran Turismo važiuoklės perteikiamą važiavimo malonumą nuo pat kelio dangos iki vairo bei tuo pat metu mėgautis saugumu ir didžiausiu įmanomu komfortu. Be to, automobilis nesunkiai susidoros su daugybe skirtingų jam keliamų reikalavimų: patikimas, dinamiškas ir saugus automobilis. Dėl 50:50 svorio paskirstymo priekinei ir galinei ašiai ir tobulo sudedamųjų dalių suderinimo visų šių reikalavimų pasiekti pavyko.
Aliuminė galinė ašis apsaugo variklį nuo kelio vibracijų ir užtikrina daug didesnį komfortą ir galios perdavimą. Su integruota aktyvaus vairavimo sistema (galima pasirinkti) dar labiau sustiprinsite savo automobilio charakteristikas. Dėl dvigubos priekinės ašies bus užtikrinamas geresnis sukibimas su kelio danga. Dėl aliuminio struktūros automobilis yra lengvesnis, tvirtesnis, o avarijos atveju sugeriamos smūgio jėgos, taigi užtikrinama maksimali keleivių apsauga. Sportinius manevrus galima atlikti sklandžiai bet kokioje važiavimo situacijoje, taigi keleiviai nejus jokio nemalonaus kratymo.

 • BMW standartiškai montuojama savaime pasikelianti pakaba

  Standartiškai BMW 5 serijos Gran Turismo modeliuose montuojama savaime išsilyginanti pakaba subalansuoja aukščio skirtumus tarp priekinės ir galinės ašies pasitelkdama pneumatinę pakabą. Ant galinių ratlankių integruoti jutikliai matuoja atstumą tarp kėbulo ir kelio dangos. Priklausomai nuo apkrovos ir važiavimo situacijos, oro tūris greitosiose kelio atkarpose reguliuojamas taip, kad visuomet būtų galima optimaliai sureguliuoti automobilio aukštį. Taip padidinamas manevringumas ir saugumas net ir tuomet, kai automobilis pakrautas.

 • Dinaminė amortizatorių kontrolė ir adaptyvi pavara

  Nelygūs keliai, duobės, žvyrkeliai ar nepriekaištingas asfaltas – su dinamine amortizatorių kontrole važiuoklė bus tinkama bet kokiam keliui ir bet kokiam važiavimo stiliui. Be Comfort režimo (standartinis) amortizatoriams taip pat galėsite pritaikyti ir Comfort+ režimą dar didesniam komfortui užtikrinti. Taigi net ir važiuojant nelygia kelio danga trikdžiai bus beveik nejuntami.
  Adaptyvios pavaros funkcija (galima pasirinkti) sujungia dinaminę amortizatorių kontrolę su aktyvia kėbulo stabilizavimo funkcija (dinamine pavara). BMW integruoti jutikliai nuolatos fiksuoja automobilio važiavimo greitį, vairo padėtį ir važiuoklę veikiančias polinkio ir pokrypio jėgas. Naudodama šiuos duomenis sistema tiksliai sureguliuoja stabilizatorius ir amortizatorius greitai ir tiksliai pakeisdama jų nustatymus. Taip užtikrinamas dar tikslesnis vairo atsakas, trumpesnis stabdymo atstumas ir didesnis važiavimo komfortas.

8 PAVARŲ TRANSMISIJA STEPTRONIC.

8 PAVARŲ TRANSMISIJA STEPTRONIC.

Dėl greitai kintančių variklio greičių ir sparčiai perjungiamų pavarų, sportinė 8 pavarų transmisija Steptronic užtikrina dar sklandesnį pavarų perjungimą. Taigi, šiame automobilyje jus maloniai nustebins išskirtinis komfortas, įspūdinga dinamika ir mažos degalų sąnaudos. Pavaras taip pat galima perjungti ir rankiniu būdu naudojant selektoriaus svirtį.

INTEGRUOTO AKTYVAUS VAIRAVIMO SISTEMA.

Į integruotą aktyvaus vairavimo sistemą automobiliams su galiniais varomais ratais įeina pasyviai reguliuojami galiniai ratai su kintamu pasukimo santykiu priekinėje ašyje. Važiuojant apie 60 km/h greičiu galiniai ratai sukasi į priešingą pusę nei priekiniai ratai. Dėl šios priežasties ženkliai sutrumpinama ratų bazė, pagerinamas manevringumas ir važiavimas posūkiuose. Važiuojant apie 60 km/h greičiu galiniai ratai sukasi į tą pačią pusę kaip ir priekiniai ratai. Dėl šios priežasties pailginama ratų bazė, padidinamas stabilumas ir komfortas – ypač kuomet greitai ir staigiai rikiuojamasi į kitą eismo juostą.

VAŽIAVIMO PATIRTIES KONTROLĖ.

Su važiavimo patirties kontrole galėsite rinktis: naudodami centrinėje konsolėje esantį mygtuką galėsite pasirinkti pageidaujamą režimą. Su važiavimo patirties kontrolės funkcija vairuotojas gali pasirinkti Comfort režimą standartiniams variklio ir transmisijos nustatymams, tausų ECO PRO režimą ir Sport režimą, užtikrinantį dar dinamiškesnį važiavimą. Šiek tiek žemiau po apsukų matuokliu galėsite matyti, kokie nustatymai aktyvuoti.

 • ECO PRO režimas

  Tausus ECO PRO režimas pažangiai nustato reikiamas akceleratoriaus ir pedalo ir transmisijos charakteristikas bei šilumos / oro kondicionavimo strategiją. Su ECO PRO patarimais galėsite optimizuoti savo važiavimą ir matyti, kiek papildomų kilometrų galėsite nuvažiuoti dėl ECO PRO režimo patarimų.
  Su ECO PRO režimu galima sutaupyti net iki 20 procentų degalų (priklausomai nuo jūsų individualaus važiavimo stiliaus). Sutaupyti penkiais procentais daugiau degalų taip pat padės ir papildomos funkcijos, kaip antai, važiavimo laisvąja eiga funkcija, planavimo asistentas ir ECO PRO maršrutas. Visos šios sistemos veikia kartu su transmisija Steptronic ir navigacijos sistema Professional. Apskaičiuota remiantis vidiniais BMW degalų sąnaudų tyrimo duomenimis.

 • Važiavimo rodiklių apžvalgos asistentas

  Apžvalgos asistentas veikia kartu su naujausios kartos navigacijos sistema Professional – sistema pateikia vietos informaciją ir informuoja apie kiekvieną situaciją iš anksto. Jei netoliese yra miesto zona arba greičio apribojimas, sistema rekomenduoja sumažinti greitį, kad jis būtų pritaikomas kaip įmanoma efektyviau.

 • ECO PRO maršrutas ir važiavimas laisvąja eiga

  ECO PRO maršrutas taip pat padeda sumažinti degalų sąnaudas. Sistema pateiks jums optimaliai tausų maršrutą, pritaikytą pagal eismo apimtį, individualų jūsų važiavimo stilių ir vietos sąlygas. Galite įsijungti degalų taupymo funkciją ir nuspręsti, ar norite vadovautis jos pateikiamomis rekomendacijomis.
  Su važiavimo laisvąja eiga funkcija (tik su Steptronic transmisija) automobilis gali važiuoti iki 160 km/h greičiu nenaudodamas degalų ir energijos. Ši funkcija aktyvuojama iškart, kai tik vairuotojas nukelia koją nuo akceleratoriaus ir nespaudžia stabdžių pedalo bei kol aktyvus važiavimo asistentas nekeičia greičio.

 • Sportinis režimas

  Įjungus Sport režimą automobilio atsakas bus labiau tiesioginis, taigi ir važiavimo stilius žymiai sportiškesnis. Lyginant su standartiniais nustatymais, išankstiniai nustatymai garantuoja daug sportiškesnius variklio ir pakabos nustatymus. Pavyzdžiui, variklio atsakas tampa daug ryškesnis. Modeliams su 8 pavarų sportine transmisija Steptronic nustatytas daug sportiškesnis pavarų perjungimo laikas. Kartu su prisitaikančia pakaba sportinio režimo nustatymai tampa daug sportiškesni. Dėl Servotronic ir kintamos sportinės vairo sistemos reikia daug mažiau jėgų vairui sukti.

BMW xDrive.

BMW xDrive.

Pažangi BMW xDrive keturiais ratais varoma sistema tobulai prisitaiko net ir prie pačių sudėtingiausių kelio sąlygų bei visuomet užtikrina tik patį geriausią sukibimą su kelio danga. xDrive ir dinaminė stabilumo kontrolė (DSC) užtikrina BMW stabilumą. Per DSC jutiklį valdoma xDrive patikimai ir greitai paskirsto važiavimo galią priekinei ir galinei ašiai, kad automobilis būtų apsaugotas nuo per didelio ar per mažo pasukamumo posūkiuose ir užtikrintas geriausias įmanomas kryptinis stabilumas. Be to, garantuojama greita ir saugi akceleracija net ir važiuojant slidžiu paviršiumi ar stačiais keliais. Kritinėmis kelio sąlygomis DSC nėra besąlygiškai būtina. BMW xDrive sujungia visus keturiais ratais varomos sistemos privalumus – sukibimą su kelio danga, kryptinį stabilumą ir važiavimo saugumą kartu su klasikiniu BMW manevringumu.