KELYJE PASIKLIAUKITE PATIKIMAIS PAGALBININKAIS.

BMW X3 montuojamos BMW ConnectedDrive pagalbos vairuotojui sistemos.

Nesvarbu, ką beplanuotumėte, su BMW X3 tai įgyvendinti bus žymiai paprasčiau. Visa tai dėl novatoriškų borto technologijų, kurios ne tik pagelbės daugelyje situacijų kelyje, bet ir užtikrins aukščiausio lygio komfortą bei saugumą. Taigi, galėsite mėgautis tuo, kas svarbiausia: neprilygstamu važiavimo malonumu.

VAŽIAVIMO ASISTENTAS.

Važiavimo asistento funkcija sujungia kamerų veikimu paremtą įspėjimą apie išvažiavimą iš eismo juostos ir perspėjimą apie kliūtį ir pėsčiuosius (su stabdžių aktyvavimu).
Sistema atpažįsta eismo juostas ir įspėja apie netyčinį persirikiavimą. Jei važiuojate 70 km/h arba didesniu greičiu, vairas ima vibruoti, o prietaisų skydelyje rodomas įspėjimo ženklas. Įspėjimas neaktyvuojamas, jei eismo juosta kertama tikslingai, t. y., įjungiamas posūkio signalas.
Įspėjimas apie priartėjimą prie objekto (su miesto stabdžių aktyvavimo funkcija) atpažįsta transporto priemones, o įspėjimas apie pėsčiuosius (su miesto stabdžių aktyvavimo funkcija) – žmones kelyje. Kai kyla susidūrimo pavojus, įspėjimas apie priartėjimo prie objekto aktyvuoja dviejų etapų sistemą – prietaisų skydelyje įsižiebia simbolis, po kurio pasigirsta garsinis signalas. Įspėjimas apie pėsčiuosius veikia kai važiuojate nuo 10 iki 60 km/h greičiu. Esant rimtam susidūrimo pavojui, įspėjimas apie pėsčiuosius iššaukia vienos pakopos perspėjimą. Jei sistema įspėja apie galimą susidūrimą, stabdžių nustatymai pakeičiami taip, kad jų atsakas būtų greitesnis. Be to, prireikus sistema pradeda stabdyti automobilį automatiškai. Šią funkciją gali riboti tamsa ir rūkas.

 • Važiavimo asistentas Plius

  Į Važiavimo asistentą Plius (tik su transmisija Steptronic) įeina įspėjimas apie artėjimą prie kliūties, įspėjimas apie išvažiavimą iš eismo juostos, aktyvi kruizo kontrolė ir Stop&Go funkcija. Taigi, jums neabejotinai bus suteikta pagalba greitkeliuose tiek kritinėse, tiek ir stabiliose situacijose.
  Įrangą galima naudoti tik kartu su navigacijos sistema Business arba Professional.
  Įspėjimas apie artėjimą prie objekto veikia keliais etapais. Priklausomai nuo to, ar priekyje važiuojanti transporto priemonė stabdo staigiai, ar aptinkamas nejudantis objektas, reakcijos lygiai kinta nuo vaizdinio signalo iki aktyvaus stabdymo arba netgi visiško automobilio sustabdymo. Kai automobilis neplanuotai išvažiuoja į kitą eismo juostą, įspėjimo apie išvažiavimą iš eismo juostos sistema greitai apie tai įspėja – vairas ima vibruoti.
  Jei aktyvuojama atstumo kontrolė, su aktyvia kruizo kontrole išlaikomas stabilus pasirinktas važiavimo greitis nuo 30 km/h iki 210 km/h (arba reguliuojamas automatiškai, priklausomai nuo priekyje važiuojančių automobilių). Stop&Go funkcija netgi kontroliuoja greitį iki kol automobilis visiškai sustabdomas ir vėl greitina, kai greičio pedalas nuspaudžiamas, pavyzdžiui, automobilių vorose.

NAVIGACIJOS SISTEMA PROFESSIONAL.

Navigacijos sistema Professional pasižymi aptakiu dizainu ir aukščiausios kokybės paslaugomis. Paprasta ir nesudėtingai valdoma navigacijos sistema beveik nepastebimai integruojama į BMW, įskaitant iDrive valdymo koncepciją ir iDrive jutiklinį valdiklį.
Į sistemą įeina laisvų rankų įrenginys su USB sąsaja ir valdymo balsu funkcija, BMW Professional radiju su DVD grotuvu bei 20 GB atmintimi garso failams. Ši sistema taip pat palengvina ir realiu laiku gaunamos eismo informacijos (RTTI) naudojimą. Integruotas spalvotas 8,8 colių LCD ekranas su padalinto ekrano funkcija (pagrindinis ir pagalbinis langas) sukurti optimaliai raiškai ir peržiūrai užtikrinti.

 • iDrive jutiklinis valdiklis

  iDrive jutiklinis valdiklis su tiesioginiais meniu valdymo mygtukais, aštuoniomis funkcionaliomis žymomis ir balso kontrolės funkcija užtikrina intuityvų sistemos valdymą – kelionės tikslo adresą galima tiesiog įrašyti ranka arba naudojant jutiklinį ekraną. Dėl trimačio žemėlapio, kurio fonui naudojamos iš palydovo darytos nuotraukos su itin realistišku pasirinktų vietų vaizdu, navigacija atrodo išties įspūdingai. Net trejus metus žemėlapių atnaujinimus galima įsigyti BMW atstovybėse be jokių papildomų mokesčių. Pasirinktose Europos valstybėse BMW ConnectedDrive sistema automatiškai atnaujina žemėlapius net keturis kartus per metus (viso 3 metus).

IŠMANUSIS VALDYMO BALSU ASISTENTAS

Išmanusis valdymo balsu asistentas su balso apdorojimo funkcija užtikrina puikiausią automobilio funkcijų valdymą balsu. Sistema supranta paprastą kalbą, o ne vien tik konkrečias pavienes komandas. Valdymo balsu asistentas papildytas daugybe individualių ir konkrečiai situacijai pritaikytų variacijų. Be to, asistentas supranta lingvistines įvairoves, dialektus ir žargoną. Taigi, diktuojant tekstą pranešimams ar el. laiškams jums suteikiama žymiai didesnė turinio kūrimo laisvė. Dėl ConnectedDrive serverių pagrindu veikiančios balso atpažinimo galimybės, kuri neabejotinai yra išmaniojo valdymo balsu asistento pagrindas, jums suteikiama galimybė naudotis daugybe papildomų funkcijų. Naudojama debesų funkcija, taigi savo automobilyje galite greitai ir paprastai vykdyti nespecifines paieškas internete savo kasdiene įprasta kalba ir tokiu būdu papildyti navigacijos sistemos duomenis. Pavyzdžiui, naudodami šią sistemą galite ieškoti netoliese esančių restoranų. Be to, dėl migracijos į debesis ciklus atnaujinti galima dažniau, taigi garantuojama, kad visos ateities inovacijos būtų prieinamos kaip įmanoma greičiau – pradedant nauja programine įranga ar kompiuterinės lingvistikos patobulinimais.

KAMEROS SISTEMOS.

Su vaizdo kamerų sistema (galima pasirinkti) kiekvienas automobilio statymas aikštelėje taps tikru malonumu. Taip yra todėl, kad su erdvinio ir galinio vaizdo kameromis puikiai matysite viską aplink savo automobilį. Be to, automobilio priekyje ir gale integruota parkavimo atstumo kontrolė skleidžia optinius ir garsinius signalus, taigi savo BMW visuomet pastatysite į stovėjimo vietą saugiai ir patogiai.

 • Galinio vaizdo kamera

  Su galinio vaizdo kamera, tiek manevruodamas, tiek ir statydamas savo automobilį į stovėjimo vietą, vairuotojas galės matyti vaizdą šalia savo automobilio tiesiog valdymo ekrane. Galinio vaizdo kamera pagerina matomumą važiuojant atbuline eiga mažesniu nei 20 km/h greičiu, pavyzdžiui, statant automobilį į stovėjimo vietą. Interaktyvios linijos parodo, ar pasirinkta stovėjimo vieta pakankama automobiliui, ir valdymo ekrane pateikiamomis spalvomis nurodo, kaip tinkamai pastatyti savo BMW į stovėjimo vietą. Su galinio vaizdo kamera ir praktiška artinimo funkcija, BMW bus daug paprasčiau prijungti BMW prie priekabos.

 • Erdvinis vaizdas

  Su erdvinio vaizdo sistema, į kurią įeina šoniniuose veidrodėliuose integruotos vaizdo kameros, priekyje integruota plataus kampo vaizdo kamera ir galinio vaizdo kamera sukuriamas 360° panoraminis vaizdas aplink automobilį. Sistema padeda vairuotojui parkuojantis ar manevruojant sudėtingose situacijose arba važiuojant vietovėse, kuriose prastas matomumas.
  Į erdvinio vaizdo sistemą įeina galinio vaizdo kamera, vaizdas iš viršaus ir šono. Su vaizdo iš viršaus funkcija matomos zonos automobilio šonuose, taigi užtikrinamas dar patogesnis manevravimas. Tarp dvigubų inksto formos grotelių integruota plataus kampo šoninio vaizdo kamera ir galinio vaizdo kamera sukuria panoraminį vaizdą aplink automobilį. Važiavimo sankryžose asistentas padeda vairuotojui – iš pradžių ekrano šonuose pateikiamos geltonos juostos ir geltonas įspėjamasis trikampis, sankryžoje nustatomas eismas. Šoninio vaizdo kamera automatiškai išjungiama, kai automobilis pasiekia 15 km/h greitį.
  Tuomet vairuotojas gali pasirinkti aktyvuoti galinio vaizdo kamerą, vaizdą iš viršaus ar panoraminį vaizdą. Sistema aktyvuojama kai automobilis važiuoja atbuline eiga arba aktyvuojami kiti iš anksto nustatyti taškai. Vaizdas rodomas valdymo ekrane.

AUTOMOBILIO STATYMO ASISTENTAS.

Su parkavimo asistentu žymiai lengviau parkuotis lygiagrečiai kelio. Kai sistema aktyvuojama ir automobilis važiuoja ne didesniu nei 35 km/h greičiu, asistentas išmatuoja visas pravažiuojamas stovėjimo vietas 1,5 m atstumu.
Kai aptinkama pakankamo dydžio erdvė automobiliui, vairuotojui tereikia įjungti posūkio signalą ir valdyti akceleratoriaus, stabdžių pedalus ir perjungti pavaras – BMW vairuoja parkavimo asistentas. Sistema taip pat skleidžia garsinius signalus ir pateikia instrukcijas automobilio valdymo ekrane. Taigi, vairuotojui belieka atsipalaiduoti ir mėgautis saugiu parkavimu.

BMW SELECTIVE BEAM.

Su BMW Selective Beam naktiniu matymu važiavimas bus dar saugesnis ir patogesnis. Ne tik puikiai matysite, bet ir neakinsite kitų vairuotojų.
Sistema fiksuoja kitus eismo dalyvius ir pašalina juos iš tolimųjų šviesų žibintų apšvietimo zonos. Spindulio ilgis siekia 400 m, taigi pavojus bus aptiktas iš anksto, o kryptinis važiavimas tikslesnis.