IŠMANUS KELIONĖS KOMPANIONAS.

BMW X5 vairuotojo pagalba.

Geriausias partneris, kokio tik galėtumėte norėti. BMW X5 integruotos pagalbos vairuotojui sistemos orientuotos į vieną tikslą – užtikrinti atpalaiduojančią ir saugią kelionę.


Pavaizduotas valdymo ekrano dizainas turėtų būti išleistas 2016 m. spalio mėn.

Read more

VAŽIAVIMO SPŪSTYSE ASISTENTAS.

VAŽIAVIMO SPŪSTYSE ASISTENTAS.

Važiavimo spūstyse asistentas padeda vairuotojui važiuojant monotoniškose eismo situacijose. Kai važiavimo greitis ne didesnis nei 60 km/h, sistema tiesiog leidžia automobiliui važiuoti lygiai taip pat, kaip ir kiti automobiliai spūstyje, taigi išvengsite bereikalingo streso. Automatiškai išlaikomas pageidaujamas atstumas iki priekyje važiuojančios transporto priemonės ir reguliuojamas automobilio greitis iki jam visiškai sustojant. Be to, vairuotojui teikiama ir aktyvi važiavimo pagalba. Automobilyje integruotos sistemos taip pat gali padėti vairuotojui išlikti reikiamoje kelio juostoje bent tol, kol vairuotojas nepaleidžia vairo iš rankų. Automobilis automatiškai pradeda važiuoti praėjus 30 sekundžių po visiško sustojimo. Dar vienas žingsnis kelyje į automatizuotą važiavimą.

BMW PROJEKCINIS EKRANAS.

Spalvotame projekciniame ekrane rodoma visa svarbi informacija iki pat kelionės tikslo – tiesiai vairuotojo matymo lauke, taigi galėsite sutelkti visą savo dėmesį į vairavimą. Ekrane galėsite matyti dabartinį važiavimo greitį, navigacijos nurodymus, greičio ribojimo informaciją, taip pat ir draudimo lenkti indikatorių, telefono ir pramogų sąrašus, kitus įspėjimus iš pagalbos vairuotojui sistemos. Ant priekinio automobilio stiklo vaizduojamos tik ypač aukštos skiriamosios gebos spalvotos piktogramos. Atvaizdo projekcija pateikiama taip, tarytum būtų apytiksliai 2,3 m priešais automobilį. Kartu su optimalios padėties funkcija, informaciją galėsite perskaityti ypač greitai, patogiai ir beveik nepatraukę žvilgsnį nuo kelio. Projekcijos ryškumas automatiškai reguliuojamas priklausomai nuo išorės apšvietimo sąlygų, o rodymas – nuo paros meto. Be to, ekrano aukštį taip pat galima reguliuoti. Vairuotojas gali pasirinkti, kokią papildomą informaciją matyti ekrane, pavyzdžiui, dabartinį važiavimo greitį ar įspėjimus iš pagalbos vairuotojui sistemų.

NAVIGACIJOS SISTEMA PROFESSIONAL.

Navigacijos sistema Professional patobulinta aptakiu dizainu ir aukščiausios kokybės paslaugomis: paprasta ir nesudėtingai valdoma navigacijos sistema beveik nepastebimai integruojama į BMW, įskaitant iDrive valdymo koncepciją ir iDrive jutiklinį valdiklį. Į sistemą įeina laisvų rankų įrenginys su USB sąsaja ir valdymo balsu funkcija, BMW Professional radiju su DVD grotuvu bei 20 GB atmintimi garso failams. Ši sistema taip pat palengvina ir realiu laiku gaunamos eismo informacijos (RTTI) naudojimą. Integruotas spalvotas 10,25 colių LCD ekranas su padalinto ekrano funkcija (pagrindinis ir pagalbinis langas) sukurti optimaliai raiškai ir peržiūrai užtikrinti.
iDrive jutiklinis valdiklis su tiesioginiais meniu valdymo mygtukais, aštuoniomis funkcionaliomis žymomis ir balso kontrolės funkcija užtikrina intuityvų sistemos valdymą – kelionės tikslo adresą galima įrašyti ranka arba per jutiklinį ekraną. Dėl trimačio žemėlapio, kurio fonui naudojamos iš palydovo darytos nuotraukos su itin realistišku pasirinktų vietų vaizdu, navigacijoje pateikiama informacija atrodo išties įspūdingai.
Net trejus metus žemėlapių atnaujinimus galima įsigyti BMW atstovybėse be jokių papildomų mokesčių. Pasirinktose Europos valstybėse BMW ConnectedDrive sistema automatiškai atnaujins žemėlapius net keturis kartus per metus (iš viso 3 metus).

iDrive jutiklinis valdiklis.

iDrive jutiklinis valdiklis.

Su jutikliniu iDrive valdikliu (navigacijos sistemos Professional dalis) valdymo ekraną galėsite patogiai valdyti tiesiog viena ranka. Dėl į valdiklį integruoto jutiklinio kilimėlio į navigacijos sistemą galėsite nesunkiai įvesti kelionės tikslą tiesiog ranka. Valdiklį taip pat galėsite sukti ar spustelėti begalei kitų funkcijų pasiekti, keisti skirtingus nustatymus ar slinkti per sąrašus. Kadangi valdymas paremtas jutimo pojūčiu – valdiklį valdysite ypač paprastai ir intuityviai. Vairuotojui daugiau nebereikės patraukti dėmesio nuo eismo nė sekundei, taigi gyvenimas bus žymiai paprastesnis. Visas per valdiklį kontroliuojamas funkcijas galėsite aiškiai matyti tiesiog valdymo ekrane.

BMW NAKTINIS MATYMAS SU DINAMINE ŠVIESOS NUSTATYMO FUNKCIJA.

Dėl BMW naktinio matymo su dinaminės šviesos nustatymo funkcijos nesunkiai pastebėsite žmonės ar stambius gyvūnus kelyje – net jei iki jų didelis atstumas.
Priekinėse BMW grotelėse integruota infraraudonųjų spindulių kamera perduoda priešais automobilį matomus vaizdus (žmonių ir gyvūnų) tiesiai į salone esantį valdymo ekraną. Itin progresyvi išmanioji išankstinio įspėjimo sistema: Vos tik infraraudonųjų spindulių jutikliai nustato pėsčiuosius arba didesnius gyvūnus potencialiame susidūrimo kelyje tamsoje, sistema nukreipia į juos du atskirai kontroliuojamus dinaminius šviesos spindulius, bet neakina. Taigi, neabejotinai užtikrinama, kad tiek vairuotojas, tiek ir artėjantis asmuo tinkamai įspėti apie galimą pavojingą situaciją.
Papildoma informacija vairuotojui pateikiama spalvotame BMW projekciniame ekrane arba prietaisų skydelyje (jei aktyvuotas termo ekranas). Jei kyla rimtas susidūrimo su žmonėmis arba gyvūnais pavojus, pasigirsta garsinis signalas ir parengiami stabdžiai. BMW naktinis matymas su dinamine šviesos nustatymo funkcija – inovacija iš BMW ConnectedDrive.

AUTOMOBILIO STATYMO ASISTENTAS.

AUTOMOBILIO STATYMO ASISTENTAS.

Naujausios kartos parkavimo komfortas.

Su automobilio statymo asistentu bus žymiai lengviau rasti tinkamą stovėjimo vietą jūsų automobiliui ir į ją manevruoti.
Automatinis parkavimo asistentas atspindi naujausios kartos parkavimo komfortą BMW automobilyje. Sistema pasirenka reikiamą pavarą (į priekį arba atgal), perima vairo kontrolę ir automatiškai greitina arba stabdo. Prieš atliekant parkavimo manevrą vairuotojas turi įjungti posūkį, per visą parkavimo procesą laikyti nuspaudęs PDC mygtuką, stebėti erdvę aplink automobilį pasitelkus automatiškai aktyvuojamą galinio vaizdo kamerą. Kai manevras baigiamas, sistema pasirenka P padėtį. Kai važiuojama ne didesniu nei 35 km/h greičiu iki 1,5 m atstumu iki stovėjimo aikštelės automobilių eilės, BMW integruoti ultragarso jutikliai pateikia laisvas jūsų automobiliui tinkamas stovėjimo vietas valdymo ekrane (kai galima pasistatyti automobilį lygiagrečiai keliui).

KAMEROS SISTEMOS.

Mėgaukitės vaizdu: su BMW X5 integruotomis vaizdo kamerų sistemomis užtikrinamas geresnis matomumas, pavyzdžiui, sankryžose ir sudėtingose eismo situacijose.

 • Erdvinis vaizdas

  Erdvinis vaizdas ypač naudingas kai parkuojatės ar manevruojate sudėtingose situacijose. Vaizdas iš automobilio šono ir galo rodomas valdymo ekrane iš paukščio skrydžio (360° vaizdas iš viršaus).

 • Šoninis vaizdas

  Į sistemą taip pat įeina ir šoninis vaizdas, puikiai pasitarnausiantis prasto matomumo atvejais (pvz., išvažiavimuose, aklosiose sankryžų vietose). Kairėje ir dešinėje priekinės automobilio dalies pusėse integruotos skaitmeninės vaizdo kameros filmuoja situaciją abejose pusėse ir pateikia reikiamą informaciją ekrane. Taigi, galėsite iš anksto nustatyti lygiagrečiai važiuojantį eismą ir laiku į jį sureaguoti.

 • Galinis vaizdas

  Su galinio vaizdo kamera, tiek manevruodamas, tiek ir statydamas savo automobilį į stovėjimo vietą, vairuotojas galės matyti vaizdą šalia savo automobilio tiesiog valdymo ekrane. Galinio vaizdo kamera pagerina matomumą važiuojant atbuline eiga mažesniu nei 20 km/h greičiu, pavyzdžiui, statant automobilį į stovėjimo vietą. Interaktyvios linijos parodo, ar pasirinkta stovėjimo vieta pakankama automobiliui, ir valdymo ekrane pateikiamomis spalvomis nurodo, kaip tinkamai pastatyti savo BMW į stovėjimo vietą. Kartu su vilkimo kabliu automobilyje integruojama važiavimą atbuline eiga palengvinanti vaizdo kamera su praktiška artinimo funkcija, kurią naudodami galėsite daug paprasčiau priartėti prie ketinamos prikabinti priekabos.
  Jei pageidaujate, galite aktyvuoti vieną iš trijų funkcijų galinio vaizdo kamerą, erdvinio vaizdo kamerą ir šoninio vaizdo kamerą. Pasirinktą vaizdą galima matyti valdymo ekrane.

BMW SELECTIVE BEAM.

Su nuo akinimo apsaugančiu tolimųjų šviesų asistentu važiavimas naktį bus žymiai malonesnis ir saugesnis. Ne tik puikiai matysite, bet ir neakinsite kitų vairuotojų.
Sistema aptinka kitus eismo dalyvius ir pašalina juos iš tolimųjų šviesų žibintų apšvietimo zonos. Spindulio ilgis siekia 400 m, taigi pavojus bus aptiktas iš anksto, o kryptinis važiavimas tikslesnis.