BMW TVARUMAS

TRANSPORTO PRIEMONĖS, MEDŽIAGOS IR GAMYBA.

INTRO

BMW PAKELIUI Į TVARESNĘ ATEITĮ.

Tvarumas gamybos, įrangos ir suvartojimo srityse. Mūsų automobiliai ir gamybos veikla atspindi mūsų, kaip bendrovės, požiūrį į atsakomybę šiose srityse. Ir tai, kaip mes šiuos įsipareigojimus prisiimame. Susipažinkite su mūsų veikla išsamiau ir sužinokite apie mūsų ateities planus.

BMW tvarumas 2023 energijos taupymo priemonės

BMW ELEKTRINIS MOBILUMAS

> 1 mln

BMW elektrinis mobilumas.

Iki 2022 metų BMW Group į kelius išleido 1 000 000 elektrifikuotų automobilių.

BMW tvarumas 2023 mažesnis energijos sunaudojimas

MAŽESNIS ENERGIJOS SUNAUDOJIMAS

6,3 mln. MWh

Mažiau sunaudotos energijos.

2022-aisiais BMW Group bendrosios energijos sąnaudos siekė 6,3 mln. MWh. O tai 2,8% mažiau nei pernai. To buvo pasiekta įdiegus energijos taupymo priemones - 16 savo gamyklų įrengėme LED apšvietimą.

Mažesnė CO<sub>2</sub> emisija

MAŽESNĖS EMISIJOS

0,32 t

Mažesnės emisijos.

2022 m. BMW gamybos procesų CO₂ emisija siekė tik 0,32 tonos. Lyginant su emisija, susidarančia naudojimosi ir išteklių įsigijimo metu, tai yra labai nedidelis kiekis, o tai turi teigiamą poveikį bendram automobilio CO₂ pėdsako įvertinimui.

BMW ELEKTROMOBILIAI

TVARUMAS NAUJAJAME BMW i5.

BMW i5 ženkliai prisideda prie tvarios ateities kūrimo. Išteklius tausojančios medžiagos, perdirbimas ir atsinaujinančių energijų naudojimas leidžia sumažinti CO2 emisiją. Peržiūrėkite šį vaizdo įrašą ir apie tai sužinokite plačiau.

0:00
0:00 /  0:00

BMW i5 : Energijos sąnaudos mišriu režimu WLTP kWh/100 km : 15,9–18,9; Elektra nuvažiuojamas atstumas WLTP km: 498–582

RENKAMĖS PERDIRBTI, O NE IŠMESTI.

BMW tvarumas 2023 perdirbamos medžiagas žvejybiniai tinklai

Žvejybiniai tinklai.

BMW iX, kaip ir naujojo BMW X1 bei BMW i5 grindų plokščių gamybai kaip pradinė medžiaga yra naudojamas plastikas, išgautas perdirbus nebereikalingus žvejybinius tinklus, grindų dangą ir gamyboje susidarančio plastiko atliekas.

BMW tvarumas 2023 perdirbamos medžiagos perdirbamas plastikas

Plastiko perdirbimas.

Daugelio BMW detalių gamyboje yra naudojamos perdirbtos medžiagos. Pavyzdžiui, BMW i5 bagažo skyriaus apdaila pagaminta iš  50% perdirbto plastiko. Kreipiamosios bamperių detalės, durelių plokščių pagrindas, priekinio stiklo plokščių danga ir priekinė BMW iX variklio gaubto danga – visa tai yra pagaminta iš 100% perdirbto plastiko.

BMW tvarumas 2023 perdirbtos medžiagos kaktusų pluoštas

Kaktusų pluoštas.

Bendradarbiaudama su startuolių įmonėmis, BMW Group kuria pažangius biotechnologinius paviršius. Pavyzdžiui, naujasis Deserttexᵀᴹ paviršius yra pagamintas iš pulverizuoto kaktusų pluošto ir biotechnologinės poliuretano medžiagos. Tokios medžiagos leidžia ne tik išvengti gyvūninės kilmės produktų naudojimo gamyboje, bet ir sumažina CO₂ emisiją.

DUK

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE AUTOMOBILIUS IR MEDŽIAGAS.

BMW iX TVARUMAS.

Atraskite mūsų jau įgyvendintas priemones, sužinokite apie BMW iX automobilio gamyboje naudojamą FSC sertifikuotą medieną, odinių elementų neturinčius apmušalus ir daug daugiau.

0:00
0:00 /  0:00

BMW iX xDrive40: Energijos sąnaudos mišriu režimu WLTP kWh/100 km : 19,4–21,4; Elektra nuvažiuojamas atstumas WLTP km: 403–435

BMW tvarumas 2023 elektrinio vairavimo malonumas

ELEKTRINIŲ BMW MODELIŲ ĮVAIROVĖ.

Be BMW iX ir BMW i5 modelių, susipažinkite ir su kitais BMW elektromobiliais.

  • Beveik begarsis sklendimas miestuose ir ilgesnių kelionių metu.
  • Sklandus įsibėgėjimas pajudėjus iš vietos
  • Grynas vairavimo malonumas – visiškai be išmetamųjų dujų ir teršalų
BMW tvarumas 2023 My BMW programėlė

My BMW PROGRAMĖLĖ. TIESIOGINĖ SĄSAJA SU JŪSŲ BMW.

Dar efektyvesniam vairavimo malonumui – visada matykite savo vairavimo charakteristikas:

  • Funkcija „My Trips“ – tai galimybė analizuoti asmeninius vairavimo duomenis
  • Tiesioginė vairavimo efektyvumo ir degalų sąnaudų apžvalga
  • Jūsų elektriniam mobilumui skirtos išmaniosios paslaugos

GAMYBA IR TIEKIMO GRANDINĖ

GLOBALIOS PRIEMONĖS DAR TVARESNEI ATEIČIAI.

Skiriamieji BMW Group veiklos principai – tai orientacija į tvarumą ir siekis būti arti savo klientų. Būtent todėl savo gamybą vykdome tiesiogiai visame pasaulyje, laikydamiesi vienodų kokybės ir saugos standartų.

VĖJO, SAULĖS IR KITOS INOVATYVIOSIOS TECHNOLOGIJOS.

BMW tvarumas 2023 vėjo energija

Vėjo energija.

Leipcige įsikūrusios BMW Group gamyklos teritorijoje veikia keturios vėjo jėgainės. Kiekvienos iš jų nominalioji galia gali siekti 2,5 MW. Šios jėgainės patenkina apie aštuntadalį viso gamyklai reikalingo elektros energijos poreikio. Išmaniojoje elektros energijos kaupimo talpykloje, kurios tinklą sudaro iki 700 BMW i3 baterijų, yra kaupiama perteklinė keturių vėjo jėgainių sugeneruota energija, kuri į energijos sistemą pradedama tiekti esant nepakankamam vėjo greičiui.

BMW tvarumas 2023 saulės energija

Saulės energija.

BMW Brilliance Automotive Ltd. saulės elektrinė. Dadongo (Šenjangas) gamykla 2022 metais sugebėjo pagaminti daugiau kaip 21 MWh energijos iš atsinaujinančių šaltinių. Įgyvendinus Šenjango gamyklos teritorijos plėtrą, teritorija buvo padidinta 110 000 m2. Dabartinis bendras 290 000 m2 plotas prilygsta apytikriai 15 futbolo stadionų.

BMW PRISIIMA ATSAKOMYBĘ.

BMW tvarumo politika apima daugybę aspektų – nuo tiekimo grandinės tikrinimo iki išorės programų skatinimo. Mes darome viską kad mūsų ekologinis pėdsakas būtų kuo mažesnis.

DUK

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE GAMYBĄ IR TIEKIMO GRANDINĘ.

Oficialūs duomenys apie degalų sąnaudas, CO2 emisiją ir elektros energijos sąnaudas bei elektra nuvažiuojamą atstumą nustatyti pagal patvirtinimo metu galiojusią matavimų procedūrą ir atitinka Europos Reglamentą (EB) Nr. 715/2007. Atliekant nuvažiuojamo atstumo skaičiavimus pagal WLTP, yra atsižvelgiama į bet kokią papildomą įrangą (šiuo atveju taikoma tik Vokietijos rinkai). Oficialios nuo 2021 metų sausio 1 dienos naujo tipo tvirtinamų automobilių specifikacijos nustatomos tik pagal WLTP reikalavimus. Be to, pagal 2022/195 EB reglamento nuostatas, nuo 2023-01-01 EC atitikties sertifikatuose nebus nurodomos Naujojo Europos važiavimo ciklo (NEDC) vertės. Daugiau informacijos apie NEDC ir WLTP skaičiavimo procedūras rasite www.bmw.com/wltp