BMW įkrovimas BMW i3s vyras įkrovimo stotelėje

MŪSŲ ELEKTROMOBILIŲ IR HIBRIDINIŲ AUTOMOBILIŲ ĮKROVIMAS

MŪSŲ ELEKTROMOBILIŲ IR HIBRIDINIŲ AUTOMOBILIŲ ĮKROVIMAS

INFORMACIJA IR PATARIMAI PATOGIAM ĮKROVIMUI

Norėdami, kad lengvai ir patogiai susipažintumėte su savo įkraunamo hibrido arba elektromobilio įkrovimo galimybėmis, surinkome svarbiausią informaciją apie privačiąsias ir viešąsias įkrovimo vietas bei tinkamas įkrovimo kabelių rūšis. Čia taip pat rasite kasdien ar ilgesnių kelionių metu praversiančių naudingų patarimų.

Skaityti daugiau

ĮKROVIMO GALIMYBĖS

Įkrovimas viešose vietose BMW hibridinis automobilis įkrovimo stotelėje pastato fone

Elektromobilių ir įkraunamų hibridų įkrovimas viešosiose vietose

Viešosiose erdvėse galite rasti įvairių įkrovimo stotelių. Šiuo metu Vokietijoje yra daugiau kaip 22 000 viešųjų įkrovimo stotelių ir ne daugiau kaip 2 000 iš jų yra aukštos įtampos įkrovimo stotelės, įkrovai naudojančios nuolatinę srovę. Vienas iš pastarųjų stotelių valdytojų yra su BMW bendradarbiaujantis IONITY tinklas, kuris, siekdamas užtikrinti greitą ir patogų automobilių įkrovimą ilgesnių kelionių metu, savo įkrovimo stoteles dažniausiai stato greitkeliuose. Miestų centruose rasite kintamosios srovės įkrovimo stoteles, kurios yra puikus pasirinkimas planuojant automobilį įkrauti per naktį arba, pavyzdžiui, sustojus apsipirkti. Dauguma tokių įkrovimo stotelių gali būti naudojamos kartu su ChargeNow paslauga, padėsiančia įkrauti jūsų automobilį bet kurioje iš apytiksliai 125 000 kintamosios ir nuolatinės srovės įkrovimo vietų, esančių visame pasaulyje. ChargeNow mobilumo paslaugos ne tik palengvina energijos valdymą, bet ir padeda surasti įkrovimo stoteles visose jūsų kelionėse, o visos elektrinės BMW transporto priemonės yra parduodamos kartu su standartiniu įkrovimo kabeliu, skirtu įkrauti elektromobilius viešosiose kintamosios srovės įkrovimo stotelėse.
IONITY
BMW įkrovimas namuose, BMW i3 namo fone prie namų įkrovimo stotelės

Elektromobilių ir įkraunamų hibridų įkrovimas namuose

Jūsų automobilio baterijos įkrovimas turi būti kuo patogesnis, ypač tuomet, kai esate namuose. Galime pasiūlyti pasirinkti net iš kelių įkrovimo stotelių, vadinamų BMW Wallbox, taip pat ir bet kuriam kištukiniam lizdui tinkamą įkrovimo kabelį. Tai leis įkrovimo laiką ir atitinkamą nuvažiuojamą atstumą pritaikyti individualiems jūsų poreikiams. Dar daugiau – galime pasiūlyti ir Wallbox įkrovimo stotelės įrengimo paslaugas.
Elektromobilių ir hibridinių automobilių įkrovimas darbe BMW hibridinis automobilis įkrovimo stotelėje komercinio pastato fone

Elektromobilių ir hibridinių automobilių įkrovimas darbe

Įkrovimas darbovietėje – tai patogus ir paprastas būdas efektyviai išnaudoti laiką automobilio įkrovimo metu. Kadangi elektrinių transporto priemonių įsigijimui yra taikomos specialios skatinamosios mokestinės lengvatos, darbdaviai, kartu su jiems priklausančiais elektromobiliais arba įkraunamais hibridais, darbuotojams neretai suteikia teisę naudotis ir tokių automobilių įkrovimo infrastruktūra, kuri gali būti įrengta darbovietės automobilių statymo aikštelėje. Šioje srityje bendrovė Alphabet įmonėms ir darbdaviams siūlo daugybę mobilumo sprendimų, pradedant išperkamąja nuoma ir baigiant automobilių parko valdymu. Šios bendrovės veikla yra susijusi su atskiromis įkrovimo stotelėmis bei joms tinkamais įkrovimo kabeliais, tačiau jums gali būti pasiūlyta įrengti ir Wallbox įkrovimo stoteles arba tiesiog standartinius kištukinius lizdus, kuriems tinkantys įkrovimo kabeliai yra suteikiami kartu su transporto priemone. Visa tai leis pašalinti bet kokias kliūtis produktyviai jūsų dienotvarkei.
Alphabet

BMW SIENINĖS ĮKROVIMO STOTELĖS

Elektrinį automobilį yra paprasčiausia įkrauti namuose. Su BMW Wallbox tai padarysite greitai ir paprastai. Galime pasiūlyti du Wallbox įkrovimo stotelių modelius – susipažinkite su toliau pateiktais produktų aprašymais ir išsirinkite jums tinkamiausią. Jeigu prireiks pagalbos įrengiant įkrovimo stotelę, įrengimo paslaugas teikiantys mūsų partneriai bus visada pasirengę padėti.*

* Priklausomai nuo konkrečios rinkos, įrengimo paslaugas teikiantys partneriai gali skirtis.

BMW Wallbox Original tamsiai pilkame fone

BMW Wallbox Original

BMW Wallbox Original ne tik atrodo geriau už standartinį kištukinį lizdą, bet ir yra praktiškesnė. Šioje įkrovimo stotelėje yra įdiegta vienfazė ir trifazė technologija ir integruotas įkrovimo kabelis. Šiuo įrenginiu savo automobilį įkrausite gerokai greičiau nei naudodamiesi standartiniu kištukiniu lizdu, pavyzdžiui, iki 80 procentų BMW i3 baterijos įkrausite vos per tris valandas, o tai reiškia net iki 85 procentų trumpesnį įkrovimo laiką, palyginus su įkrovimo laiku naudojant standartinį kabelį. Vis dėlto, svarbu paminėti, kad konkretus įkrovimo laikas priklauso ir nuo naudojamo elektros maitinimo tinklo bei atskiro automobilio savybių.
BMW parduotuvė
BMW Wallbox Plus tamsiai pilkame fone

BMW Wallbox Plus

BMW Wallbox Plus turi tokias pačias funkcijas, kaip ir BMW Wallbox, tačiau BMW Wallbox Plus įkrovimo stotelei gali būti priskirtos kelios radijo dažnių atpažinimo technologiją (RFID) naudojančios kortelės, todėl viena BMW Wallbox Plus įkrovimo stotele gali dalintis arba naudotis skirtingi naudotojai. Tai itin patogu tais atvejais, kai Wallbox įkrovimo stotelės yra įrengiamos šalia keletą būstų turinčių pastatų, pavyzdžiui, šalia daugiabučių. Be to, LAN jungtis prie jūsų elektros skaitiklio gali būti prijungta taip, kad Wallbox įkrovimo stotelė pati tikrintų savo elektros suvartojimą ir neperkrautų elektros energijos tiekimo visam pastatui.
BMW parduotuvė

ELEKTROMOBILIŲ IR ĮKRAUNAMŲ HIBBRIDŲ ĮKROVIMO KABELIS

Įkrovimo kabeliai yra skirstomi pagal jų rūšį ir įkrovimo įtampą. Kartu su savo automobiliu jūs gausite standartinį, t. y. europietiškąjį antrojo režimo kabelį, skirtą įkrovimui privačiosiose įkrovimo vietose. Šis kabelis yra pritaikytas standartiniams, buityje naudojamiems kintamosios srovės kištukiniams lizdams. Viešosiose įkrovimo vietose rekomenduojame naudoti trečiojo režimo kintamosios srovės įkrovimo kabelius. Kadangi hibridinių ir elektrinių automobilių įkrovimo galia skiriasi, skirtingas ir jų įkrovimo greitis, kuris priklauso nuo konkrečios transporto priemonės. Mūsų įkraunamų hibridų didžiausias įkrovimo greitis yra 3,7 kW. Tik elektra varomos transporto priemonės kintamos ir nuolatinės srovės įkrovimo vietose gali būti įkraunamos greičiau, be to, jos gali būti įkraunamos ir aukštos įtampos įkrovimo stotelėse.

BMW standartinis įkrovimo kabelis pilkame fone

Standartinis įkrovimo kabelis

Kartu su savo elektromobiliu arba įkraunamu hibridu gausite ir standartinį įkrovimo kabelį, kurį, kartu su įprastiniu buitiniu kištukiniu lizdu, galėsite naudoti namuose arba darbovietėje. Šio kabelio ilgis yra 5 metrai ir jis yra pritaikytas 230 V elektros maitinimo tinklams.
BMW parduotuvė
BMW AC įkrovimo kabelis pilkame fone

Viešosioms įkrovimo vietoms skirtas kintamosios srovės įkrovimo kabelis

Viešosioms įkrovimo vietoms skirtas kintamosios srovės įkrovimo kabelis yra naudojamas įprastose viešosiose įkrovimo vietose. Šis kabelis abiejuose galuose turi antrojo tipo jungtį ir gali būti dviejų rūšių. Įkraunamiems BMW hibridams naudokite vienfazį 3,7 kW galios kabelį. Elektrinių automobilių įkrovimui taip pat galite naudoti ir vienfazius 7,4 kW galios, ir trifazius 22 kW galios įkrovimo kabelius. Šiuo metu BMW elektromobiliai įkrovimo metu išnaudoja ne daugiau kaip 11 kW galios, tačiau jau kitais metais pasirodysiantis BMW iX3 įkrovimo metu galės išnaudoti visą 22 kW galią.
BMW parduotuvė

DUK APIE ELEKTROMOBILIŲ ĮKROVIMĄ

 • Kur galiu įkrauti elektromobilį?

  Jūsų elektrinis automobilis gali būti įkraunamas bet kur – namuose ar darbovietėje, naudojantis įprastiniu kištukiniu lizdu arba greitesnį įkrovimą užtikrinančia BMW Wallbox įkrovimo stotele. Kelionių metu savo automobilį galėsite įkrauti, pavyzdžiui, viešosiose ChargeNow kintamosios srovės įkrovimo stotelėse arba IONITY tinklui priklausančiose aukštos įtampos įkrovimo stotelėse, kuriose taip pat galėsite naudotis ir ChargeNow paslaugomis.

 • Kiek vidutiniškai kainuoja įkrauti elektromobilį?

  Elektrinio automobilio įkrovimui skirtos vidutinės išlaidos priklauso nuo taikomo elektros energijos kainų tarifo ir (arba) įkrovimo stotelių paslaugų teikėjo.

 • Kaip tinkamai įkrauti elektromobilį?

  Tam, kad tinkamai įkrautumėte elektrinį automobilį, jums tereikia įkišti kištuką. Tai, ar įkrovimas vyksta tinkamai, galite matyti pagal aplink įkrovimo jungtį šviečiančias spalvas. Siekiant tausoti akumuliatorių, jam visiškai įsikrovus, įkrovimo procesas yra nutraukiamas automatiškai. Viešose įkrovimo vietose vadovaukitės įkrovimo stotelėje pateikiamomis instrukcijomis.

 • Ar man būtinai reikia turėti įkrovimo kortelę, jeigu noriu įkrauti savo elektromobilį įkrovimo stotelėje?

  Tai, ar elektromobilio įkrovimui yra reikalinga įkrovimo kortelė, priklauso nuo konkrečios įkrovimo stotelės. Įprastinės BMW Wallbox įkrovimo stotelės gali būti naudojamos be radijo dažnių atpažinimo technologiją (RFID) naudojančių kortelių, tačiau BMW Wallbox Plus ir Wallbox Connect įkrovimo stotelės turi apsaugotos prieigos valdymo funkciją, kuriai yra reikalinga pridedama RFID kortelė. Keliaudami galite naudotis, pavyzdžiui, BMW Charging ar ChargeNow kortele, taip pat ChargeNow arba IONITY įkrovimo stotelėms skirta programėle.

 • Kiek laiko užtrunka įkrauti elektromobilį arba įkraunamą hibridą?

  Elektrinių automobilių įkrovimas kintamąja elektros srove, kuris priklauso ir nuo naudojamo įkrovimo kabelio ar įkrovimo stotelės, trunka gerokai ilgiau negu naudojant nuolatinę elektros srovę. Pavyzdžiui, naujojo BMW i3 elektromobilio baterija, kraunant aukštos įtampos nuolatinės srovės įkrovimo stotelėje ir naudojant 50 kW galią, nuo 0 iki 80 procentų įkraunama vos per apytiksliai 40 minučių. Norėdami įkrauti savo automobilį tokioje įkrovimo nuolatine elektros srove stotelėje, jums reikės pasinaudoti programėle arba kortele (priklausomai nuo paslaugos teikėjo). Jeigu naudositės BMW Wallbox, minėtas įkrovimas truks 3 valandas ir 12 minučių.Kadangi BMW įkraunamiems hibridams naudojamas daugiausiai 3,7 kW galios kabelis, juos įkrauti užtruks ilgiau. Tikslų įkrovimo laiką galite rasti savo automobilio techninėse specifikacijose.

 • Ar yra būdas, kaip pagreitinti elektromobilių įkrovimo procesą?

  Taip, yra. Elektrinio automobilio įkrovimo procesas bus greitesnis, jeigu naudositės aukštos įtampos įkrovimo stotele, pavyzdžiui, IONITY. Automobilį kraunant namuose, Wallbox įkrovimo stotelė turi daugiau privalumų nei įprastas kištukinis lizdas. BMW įkraunamų hibridų įkrovimo jungtys nėra pritaikytos naudojimuisi aukštos įtampos įkrovimo stotelėmis, taip pat nėra galimybės įkrauti greituoju būdu.

BMW Services darbotuojas konsultuoja klientą prie namų

BMW ĮRENGIMO PASLAUGA

Norėdami užtikrinti tinkamą jūsų BMW Wallbox įrengimą, rekomenduojame pasinaudoti mūsų montavimo paslaugomis, kurias, kartu su BMW Wallbox įkrovimo stotele, galite patogiai užsisakyti pas savo BMW partnerį. Oficialus montavimo paslaugas teikiantis partneris (Deutsche Telekom Technischer Service, GmbH) suteiks reikalingą informaciją ir pasirūpins jūsų įkrovimo stotelės surinkimu bei įrengimu. Jeigu reikės atlikti papildomus įkrovimo stotelės prijungimo darbus, kvalifikuotas elektromonteris pateiks jums atskirą ir suprantamą tokių papildomų darbų atlikimo pasiūlymą.

Trumpai apie privalumus:

 • Reikalingų elektros jungčių patikra ir nustatymas jūsų patalpose
 • Rekomendacijos dėl tinkamų įrengimo vietų, pritaikytų konkrečiai jūsų situacijai, pateikimas
 • Įkrovimo stotelės sumontavimas, prijungimas ir paleidimas jūsų pageidaujamoje vietoje (įskaitant ne ilgesnio kaip 2 metrų ilgio paviršiuje montuojamo kabelio tiesimo darbus)
 • Instrukcijų, patarimų dėl įkrovimo proceso teikimas
 • 24 mėnesių garantija
BMW elektriniai automobiliai BMW i3 trijų ketvirčių vaizdas iš priekio kelyje

Elektromobiliai

BMW nuvažiuojamas atstumas BMW i3 miesto fone su moterimi ir vaiku

Mūsų elektrinių automobilių ir įkraunamų hibridų nuvažiuojamas atstumas