BMW elektrinis mobilumas BMW tausumas, Klimato ir aplinkos apsauga

BMW KURIAMAS TAUSUMAS

BMW KURIAMAS TAUSUMAS

Įgyvendindama sistemingą tausumo strategiją, BMW Group automobilių pramonėje nustato naujus standartus.

BMW Group vairavimo malonumas apima kur kas daugiau nei mobilumą. Taip jau yra, kad tvarumas mums yra pagrindinis klausimas bei vienas iš tokių, dėl kurių nesileidžiame į kompromisus. Priešingai, į ateitį žengiame turėdami visiškai naują ir nuoseklią strategiją, kuri ne tik neapsiriboja mūsų tiesioginės įtakos sfera, bet ir iškelia tvarumo klausimą į visiškai naują lygmenį. Per pastaruosius metus ir dešimtmečius jau spėjome nustatyti reikšmingus mūsų transporto priemonių būvio ciklo vertinimo standartus – pradedant naudojamais ištekliais, energijos sąnaudomis ir baigiant perdirbimo apimtimis. Ateinančiais metais mes ir toliau be perstojo plėsime savo plataus masto elektrifikacijos strategiją ir 2023 metais rinkai pasiūlysime 25 elektrifikuotus modelius. Vis dėlto, poveikio klimatui nedarantis ir emisijos negeneruojantis mobilumas gali būti pasiektas tik pasitelkus daugybę elektrifikuotos pavaros technologijų. Dėl šios priežasties ir siekdami dar lanksčiau reaguoti į savo klientų poreikius, toliau sieksime įgyvendinti savo įsipareigojimą vystyti vandenilinių degalų elementus technologiniu požiūriu neutraliu būdu. 2019 metais vykusioje tarptautinėje Frankfurto automobilių parodoje mes jau pristatėme BMW i Hydrogen NEXT. Kitame etape, 2022 metais, mes pristatysime nedidelę BMW i Hydrogen NEXT automobilių seriją. Žingsnis po žingsnio einame naujais keliais į ekologišką ateitį be išmetamųjų teršalų.

Skaityti daugiau
MES NEKURIAME TAUSUMO BMW AUTOMOBILYJE. MES KURIAME TAUSŲ BMW.
Oliver Zipse – BMW AG valdybos pirmininkas

BMW iX TVARUMAS

BMW elektrinis mobilumas, BMW tvarumas BMW iX (i20) vaizdo įrašas
BMW elektrinis mobilumas BMW tausumas, aplinką tausojanti gamyba, pridėtinės vertės grandinė

KELRODIS PRIDĖTINĖS VERTĖS KŪRIMO GRANDINĖJE

Žinome kaip į tausumą žiūrėti holistiškai. Būtent todėl, kurdami ir gamindami transporto priemones, naudojame tam tikrus svertus. Mūsų tikslas yra tausi vertės grandinė, apimanti savo poreikių tenkinimą perdirbtomis medžiagomis ir atsinaujinančiomis žaliavomis, įskaitant energijos tiekimą. Reikia pripažinti, kad šio tikslo dar nepasiekėme, tačiau pakeliui jau pasiekėme novatoriškų sėkmių. Įgyvendinant visos BMW grupės verslo modelį, svarbus ne tik pagrindinį vaidmenį atliekantis išteklių valdymas, bet ir CO₂ emisijos sumažinimas. Atsižvelgdami į vis didėjančią elektrifikuotų modelių ir jų aukštos įtampos baterijų gamybą bei su tuo susijusį intensyvų energijos ir išteklių naudojimą, šioje vertės grandinėje turime įgyvendinti ypatingai plataus masto priemones, susijusias su CO₂ emisijos mažinimu. Be kitų šio tikslo siekiančių priemonių, BMW Group savo medžiagų tiekimo grandinėje įgyvendins CO₂ pėdsako nustatymo kriterijų, į kurį bus atsižvelgiama priimant sprendimus dėl sutarčių su tiekėjais sudarymo. Taigi, BMW grupė užims pirmaujantį vaidmenį kaip pirmoji automobilių gamintoja, savo tiekimo grandinėje nustačiusi konkrečius CO₂ emisijos tikslus. Nepavykus įgyvendinti šių priemonių, vis didėjanti elektrifikacija sukels staigų CO₂ emisijos šuolį tiekimo grandinėje. Mes imamės esminių pokyčių ir 2020 metais, lyginant su 2019 metais,savo tiekimo grandinėje CO₂ emisiją siekiame sumažinti dvidešimčia procentų.

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, aplinką tausojanti gamyba

NAUJAI SUKURTAS GAMYBOS PRINCIPAS

2001 metais pasirašę Jungtinių Tautų aplinkos apsaugos programą, Tarptautinę švaresnės gamybos deklaraciją,savo pasaulinę gamybą įsipareigojome vykdyti darydami kuo mažesnį poveikį aplinkai ir sunaudodami kaip galima mažiau išteklių. Kalbant apie nedidelius CO₂ emisijos kiekius, BMW grupė, įskaitant visas jos veiklos vykdymo vietas ir gamyklas, jau dabar yra tapusi efektyvaus išteklių naudojimo etalonu. Taip yra todėl, kad siekiame ne tik tapti tvarios ateities dalimi. Mes ketiname būti varomąja jos jėga. Todėl 2030 metams užsibrėžėme aukščiausius tikslus šioje pramonės šakoje. Siekdami stebėti ir analizuoti savo plataus masto priemones, visose savo gamybos vietose įdiegėme aplinkosaugos valdymo sistemas, kurias nuolat vystome ir optimizuojame. Tik taip galime įgyvendinti savo siekį, sugebėdami įrodyti savo standartų ir reglamentų veiksmingumą.
Be nuolatinės atsinaujinančios energijos ir regeneracinių žaliavų plėtros ir naudojimo gamyboje, mes taip pat nustatome svarbią perdirbimo kryptį. Savo pasaulinėje gamyboje pagaminame 2,5 milijono transporto priemonių per metus ir net 99 procentai mūsų veikloje atsiradusių atliekų šiandien yra perdirbamos arba iš naujo panaudojamos kaip žaliava. Ir nuolat dirbame keldami šią kartelę dar aukščiau.

TVARIŲ MEDŽIAGŲ NAUDOJIMAS

BMW elektrinis mobilumas BMW tausumas, mediena, FSC sertifikatas

FSC sertifikuota mediena

BMW Group glaudžiai bendradarbiauja su Miškų valdymo taryba (FSC) ir yra įsipareigojusi laikytis griežtų atsakingos ir tvarios miškininkystės standartų. Pavyzdžiui, puošni BMW i3 automobilio prietaisų plokštės apdaila yra pagaminta iš FSC sertifikuotos eukaliptų medienos.
BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, kenafas

Kenafas

Kenafas – tai pluoštinis hibiskų šeimos augalas, kurio pluoštas plačiai naudojamas komerciniais tikslais. 30 procentų BMW i3 interjero medžiagų sudaro kenafo pluoštas, taigi šio automobilio interjeras diktuoja naujus tvaraus išteklių paskirstymo standartus automobilių gamybos srityje.
BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, natūralusis kaučiukas

Natūralusis kaučiukas

BMW Group pirmoji automobilių gamintoja visame pasaulyje pradeda savo transporto priemones aprūpinti padangomis, pagamintomis iš tvariai auginamos natūralios gumos. BMW X5 xDrive45e įkraunamas hibridas (degalų sąnaudos mišriu režimu: 1,7-1,2 l / 100 km (WLTP), 2,1 - 1,6 l / 100 km (NEDC); elektros energijos suvartojimas mišriu režimu: 27,7-24,3 kWh / 100 km (WLTP), 25,2-23,5 kWh / 100 km (NEDC); CO₂ emisija mišriu režimu: 39-27 g / km (WLTP), 47-37 g / km (NEDC)), 22 colių ratlankiai standartiškai pristatomi su padangomis, kuriose esantis kaučiukas yra išaugintas laikantis griežtų aplinkos ir socialinių standartų. Padangos yra FSC sertifikuotos. Šiuo tikslu BMW grupė dirba vien tik su Pirelli prekės ženklu. Kartu su socialinių institucijų ir natūraliojo kaučiuko apdirbimo atstovais 2019 metais įsteigėme nepriklausomą Pasaulinį tvarios natūraliojo kaučiuko gamybos ir naudojimo forumą (GPSNR). Tikslas – visą natūraliojo kaučiuko vertės grandinę paversti akivaizdžiai tvaria.

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, Econyl medžiaga

Econyl medžiaga

Pirminių medžiagų perdirbimas – svarbi visa apimančios BMW Group tvarumo politikos priemonė. Geras mūsų aukščiausios kokybės standartus atitinkančio medžiagų perdirbimo pavyzdys – Econyl medžiagos naudojimas. Specialaus proceso metu iš nailono atliekų yra išgaunami nailono verpalai, naudojami, pavyzdžiui, kilimų gamyboje. Econyl medžiagą jau dabar naudojame viršutinio grindų sluoksnio dangos gamyboje, taip pat gamindami BMW iX grindų kilimėlius.
BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, aliuminis

Aliuminis

Taip pat kaip ir plienas, aliuminis yra svarbiausias BMW Group gamybos išteklius. Taip visai vertės grandinei sukuriama didelė papildoma efektyvumo vertė, susijusi su išteklių ir energijos naudojimu. BMW grupė, būdama Aliuminio valdymo iniciatyvos (ASI) steigėja ir nare, aktyviai dalyvauja sertifikavimo programoje, pavyzdžiui, tvarių standartų žaliavų tiekėjams nustatyme ir skatinime jų laikytis. Dar daugiau – šiuo metu rinktinių detalių gamyboje mes jau naudojame iki 50 procentų antrinio aliuminio.

PERDIRBIMAS KAIP PAGRINDINIS VEIKSNYS.

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, aplinką tausojanti gamyba, perdirbimas

Kelyje į tausią, išteklius tausojančią ir ateities reikalavimus atitinkančią gamybą, medžiagų perdirbimas yra esminis veiksnys, kurį naudojame kaip svertą. Sumanus gaminių planavimas ir pakartotinis medžiagų panaudojimas perdirbtų medžiagų pavidalu taip pat yra aiškiai įtvirtintas mūsų pridėtinės vertės grandinėje.

BMW iX TVARUMAS

BMW elektrinis mobilumas, BMW tvarumas, aplinką tausojanti gamyba, BMW iX perdirbimas

BMW iX automobilis diktuoja naujus transporto priemonių tvarumo standartus. Vertinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją viso transporto priemonės eksploatavimo ciklo laikotarpiu, BMW iX automobilis generuoja 45 procentais mažesnę emisiją, palyginus su panašios galios dyzelinį variklį turinčiu didesnio pravažumo automobiliu (SAV). Tai užtikrinti leidžia ne tik holistinis požiūris, bet ir kitos priemonės, pavyzdžiui, tik atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas gamyboje arba visos tiekimo grandinės aprūpinimas tik skaidriai įsigytomis žaliavomis. Tvarumo koncepcijos įgyvendinimas akivaizdžiai atsispindi ir natūraliose arba perdirbtose BMW iX gamyboje naudojamose medžiagose. Pavyzdžiui, interjero oda yra rauginama naudojant natūralų alyvmedžių lapų ekstraktą, joje nėra chromo likučių. Papildomai pasirenkama Clear & Bold centrinės valdymo konsolės apdaila yra gaminama iš Miškų valdymo tarybos (FSC) sertifikuotos medienos, o grindų apdaila ir grindų kilimėliai – iš Econyl medžiagos.

PERDIRBAMAS

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, aplinką tausojanti gamyba, perdirbimas

Tais atvejais, kai tai turi techninę, ekologinę ir ekonominę prasmę bei yra įmanoma, naudojame perdirbtas ir atsinaujinančias žaliavas ir iki 2030 metų siekiame gerokai padidinti tokių žaliavų kiekį savo gamyboje. Kalbant apie du svarbiausius mūsų naudojamus išteklius, siekiame, kad aliuminio koeficientas būtų 4–6, o plieno – 2–5. Šiuo metu konkrečių detalių gamyboje mes jau naudojame apie 25 proc. antrinio plieno, iki 50 procentų antrinio aliuminio ir iki 20 procentų antrinių termoplastikų. Tokiu būdu palaikome efektyvų perdirbimą produktų gyvavimo ciklo inžinerijoje, nes antrinių žaliavų naudojimas gerokai sumažina išmetamą CO₂ kiekį.

EKSPLOATUOTI NETINKAMŲ MŪSŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ PERDIRBIMAS

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, aplinką tausojanti gamyba, naudotų automobilių perdirbimas

Net ir pasibaigus BMW kelionei, ji vis dar išlieka svarbi pridėtinės vertės grandinės sudedamoji dalis. Taigi, eksploatuoti netinkamas transporto priemones, jų dalis ar medžiagas mes laikome ne šalintinomis atliekomis, bet svarbiu antrinių žaliavų šaltiniu. 30-yje šalių kartu su jų nacionalinėmis pardavimo bendrovėmis jau esame įvedę eksploatuoti netinkamų transporto priemonių grąžinimo taisykles ir siūlome ekologišką pakartotinį panaudojimą daugiau nei 3 000 surinkimo punktų. Pirmiausiai siekiame užtikrinti, kad mūsų elektrinių transporto priemonių perdirbimas būtų vykdomas skaidriai. Ilgalaikėje perspektyvoje elektrinis mobilumas negali būti grindžiamas tik pirminių medžiagų naudojimu, todėl turi būti keičiamas pagrindinis išteklių srautas. Dėl šios priežasties mūsų klientai turi galimybę savo transporto priemones grąžinti Miuncheno perdirbimo ir išmontavimo centrui (RDZ). Mes ne tik priimame eksploatavimui nebetinkamas transporto priemones, bet ir nuolatos plėtojame naujas savo perdirbimo procesų vystymo koncepcijas bei būdus.

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, energija

EFEKTYVUS ENERGIJOS REGENERAVIMAS

BMW Group turi tiesioginį poveikį CO2 emisijai savo gamyklose ir kitose veiklos vietose ir jau tampa pavyzdžiu efektyvaus išteklių naudojimo srityje. Iki 2030 metų sieksime 80% sumažinti vienam automobiliui tenkančią CO2 emisiją, lyginant su 2019 metais. Iki to laiko, mes ir toliau naudosime tik iš atsinaujinančių šaltinių išgaunamą elektros energiją. Įvertinus kompensavimo mechanizmus, nuo 2021 metų visos mūsų gamyklos generuoja neutralų CO2 emisijos kiekį. Tam, kad tai įgyvendintume, mes sistemingai investuojame į efektyvų mūsų gamyklų išteklių naudojimo optimizavimą, atliekame patikrinimus vietoje ir priimame sprendimus dėl geriausio energijos išgavimo būdo, pavyzdžiui, sprendžiame dėl vėjo, vandenilio, biodujų ar biomasės energijos panaudojimo kiekvienu konkrečiu atveju. Tam tinkamose vietose ekologiško vandenilio naudojimas gali vaidinti lemiamą vaidmenį. Šiuo metu savo bandomojoje gamykloje mes atliekame su tuo susijusius efektyvumo bandymus. Atitinkama išorinio ir vidinio energijos suvartojimo dalis priklauso nuo konkrečios gamyklos. Be to, pakartotinai naudodami daugiau procesuose susidariusių šilumos atliekų ir užtikrindami terminius ciklus, mes mažiname šilumos poreikį ir taip tuo pačiu metu optimizuojame energetinį savo gamybos efektyvumą. Tokių skaitmeninių technologijų kaip duomenų analizė naudojimas leidžia, pasitelkus išmanųjį valdymą, sumažinti ne tik elektros energijos sunaudojimą, bet ir susidariusio metalo laužo kiekį.

MŪSŲ GAMYKLOSE TAUSUMAS YRA KASDIENYBĖ.

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, aplinką tausojanti gamykla Leipcige

BMW Group gamykla Leipcige

Tai efektyvumo kupina atmosfera: BMW Group gamykla Leipcige yra viena iš moderniausių ir tausiausių transporto priemonių gamybos vietų pasaulyje. Nuo 2013 m. čia nuo gamybos linijų nurieda automobiliai su elektrine pavara ir lengvomis CFRP važiuoklėmis. Ši gamykla yra pirmoji automobilių gamykla visoje Vokietijoje, kur didelė dalis darbų atliekama, naudojant elektrą iš keturių specialiai šiam tikslui skirtų vėjo jėgainių. Inovatyvioje akumuliatorių fermoje, kurią sudaro apie 700 BMW i3 aukštos įtampos akumuliatorių, vienu metu imamės daugybės priemonių, siekdami efektyvaus išteklių ir energijos valdymo gamyboje. Pirma, nuolat stengiamės pailginti baterijų eksploatavimo trukmę. Antra, baterijų fermoje yra kaupiama perteklinė vėjo jėgainių energija, kai pasiūla viršija paklausą, o esant nepakankamam elektros energijos tiekimui, naudojamas sukauptas energijos perteklius. Tokiu būdu mes prisidedame prie viešojo elektros tinklo stabilumo.

BMW elektrinis mobilumas BMW tausumas, aplinką tausojanti gamykla Dingolfinge

BMW Group gamykla Dingolfinge

Galime pirmauti tik naudodami radikalias priemones: Didžiausia BMW Group transporto priemonių gamykla Europoje, naudodama inovatyvias gamybos technologijas ir gamybos įrangą, gamykla Dingolfinge per pastaruosius dešimt metų sugebėjo trečdaliu sumažinti ir išteklių suvartojimą, ir teršalų išmetimą. Dedant šias pastangas, naujajame energijos centre remiamasi labai efektyviu elektros ir šilumos generavimu, papildomai naudojant kombinuotą šilumos ir elektros energijos gamyklą (termofikacinę elektrinę). Joje dujos paverčiamos elektros energija, o proceso metu susidariusi šiluma naudojama kaip energijos šaltinis. Naudodama termofikacinę elektrinę ir vieną iš didžiausių fotovoltinės stogo dangos sistemą Vokietijoje, gamykloje pagaminama beveik pusė jai reikalingos elektros energijos. Likusi poreikio dalis patenkinama, naudojant tik „žaliąją“ energiją iš išorinių elektros energijos tiekėjų. Kalbant apie atliekas ir visų pirma jų šalinimą, ypač siekiama įgyvendinti visos įmonės tausumo strategiją. Ir šiuo klausimu gamyklos Dingolfinge rezultatai yra aukščiausi, taikant veiksmingas perdirbimo priemones, pavyzdžiui, naudojant naujovišką presavimo įrangą, kurios 99,8 % perdirbimo rodiklis yra įspūdingas.

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, aplinką tausojanti gamyba, gamykla Šenjange

BMW Group gamykla Šenjange

Dar daugiau naujovių, dar mažiau emisijos. Be Europos ir Brazilijos gamyklų, kurioms elektros energiją įsigyjame tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių, Šenjango gamykloje turime efektyviausią fotovoltinę sistemą iš visų šiuo metu veikiančių BMW Group gamyklų, kurios didžiausia galia yra 15,1 megavatų.

BMW elektrinis mobilumas, BMW Sustainability projektas

ATSAKOMYBĖ YRA MŪSŲ VAROMOJI GALIA.

Įgyvendindami tokius projektus kaip „Kobalto naudojimas plėtrai“, savo tausumo strategiją po truputį perkeliame į savo aplinką ir tokiu būdu į visus pridėtinės vertės kūrimo grandinės etapus. Ne tik savo gairėmis, bet ir palaikymu bei skatinimu, galime užtikrinti, kad mūsų partneriai tiekimo grandinėje taip pat sistemiškai atitiktų aukštus socialinius ir aplinkos apsaugos standartus.

AUKŠTOS ĮTAMPOS BATERIJOS SĖKMĖS ISTORIJA

BMW elektrinis mobilumas, BMW Sustainability baterija

Perdirbame akumuliatorius.

Efektyvus iki paskutinio volto: Visame pasaulyje priimame panaudotus aukštos įtampos BMW akumuliatorius net ir tais atvejais, kai toks reikalavimas nėra numatytas teisės aktuose. Savo „antrojo gyvenimo“ metu mūsų transporto priemonių akumuliatoriai yra naudojami stacionariuose energijos kaupimo įrenginiuose, kuriuos sėkmingai įrenginėjame savo veiklos vykdymo vietose visame pasaulyje. Tokiu būdu grąžiname atsinaujinančią energiją į elektros tinklą, padidindami jo stabilumą ir mažindami energijos sąnaudas vartotojams. Mes nesustojame ir judame toliau siekdami, kad gamybos vietoje nebūtų išmetama CO₂. Geriausias to pavyzdys yra BMW Group gamykla Leipcige su saugyklos ferma, kurią sudaro apie 700 BMW i3 akumuliatorių. Atsinaujinančios energijos šaltinių saugykloje akumuliatoriai padeda kaupti vėjo energijos perteklių ir vėl grąžinti ją į elektros tinklą. Be to, mažėja ir gamybai reikalingos energijos sąnaudos.

BMW elektrinis mobilumas BMW tausumas, baterijos perdirbimas

Akumuliatorių perdirbimas.

Kai akumuliatoriai tampa nebetinkami eksploatuoti ir stacionarioje saugykloje, siekiame kuo daugiau juos perdirbti ir gauti vertingų išteklių. Todėl galime pagaminti itin aukštos kokybės perdirbtas medžiagas, skirtas naujų ličio jonų akumuliatorių gamybai. Siekdami vystyti tokį perdirbimo būdą, kuris leistų perdirbti iki 96 procentų atliekų, įskaitant grafitą ir elektrolitus, bendradarbiaujame su Duesenfeld, Vokietijos atliekų perdirbimo specialistais. Šiuo metu po šio proceso lieka tik elektrolitų tirpalu sudrėkinti termoplastikai.

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, baterijos tiekėjas

Mūsų tiekėjų išteklių efektyvumas.

Tendencijų nustatymas dar prieš pradedant gamybą: Esame tausumo pradininkai, todėl mūsų žodis yra labai svarbus tiekėjams ir mes tuo naudojamės. Būtent todėl sutarėme su savo elementų gamintojais, kad išorinei penktosios kartos akumuliatorių gamybai bus naudojama tik žalioji energija. Šios priemonės iki 2030 metų leis sumažinti CO₂ emisiją apie dešimčia milijonų tonų, o tai apytiksliai atitinka vieną milijoną gyventojų turinčio miesto, pavyzdžiui, Miuncheno generuojamą CO₂ kiekį per metus. Dalyvaudami Anglies junginių išskyrimo ribojimo projekte (angl. „Carbon Disclosure Project“; CDP), palaikome savo tiekėjus imantis priemonių sumažinti išmetamą CO₂ kiekį ir padidinti atsinaujinančių energijos šaltinių dalį.

BMW elektrinis mobilumas, BMW tausumas, CO₂ pėdsakai
BMW elektrinis mobilumas, BMW tausus mobilumas

TAUSUMO BEIEŠKANT: BMW MOBILUMAS MIESTE.

Mes visada stengiamės visu 100 procentų - ypač kai kalbama apie tvaraus vairavimo malonumą. Būtent todėl, siekdami savo įmonių tikslų ir juos įgyvendindami, ieškome naujų kelių automobilių pramonėje, kuriuos atveriame ir savo klientams, turėdami didžiausią pasaulyje elektrifikuotų modelių parką.

Mes sukūrėme BMW eDrive Zone, kad galėtume prisidėti prie tvaraus važiavimo be išmetamųjų teršalų per nedidelės emisijos ar panašias zonas. Taigi jūsų BMW įkraunamas hibridas automatiškai atpažįsta šias aplinkos tausojimo zonas ir įvažiuodamas į jas persijungia į visiškai elektrinį vairavimo režimą su nuline emisija. Pagal BMW Points programą taškai kaupiami už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą naudojant elektrą, o aplinkosaugos zonose šių taškų suteikiama dvigubai daugiau. Viską matyti ir valdyti galite per My BMW programėlę*. Vėliau šiuos taškus galėsite patogiai iškeisti į naudingas dovanas, pavyzdžiui, galėsite pasinaudoti nemokamomis įkrovimo minutėmis viešosiose įkrovimo stotelėse.

Norėčiau daugiau sužinoti apie BMW Group kuriamą tausumą

BMW<i> i Vision Circular</i>, 2021 koncepcinis automobilis

BMW i VISION CIRCULAR

Pergalvoti, perskaičiuoti, perdaryti ir perdirbti. BMW i Vision Circular koncepcija visiškai atitinka žiedinės ekonomikos principus. Šis kompaktiškas, visiškai elektrinis ir į tvarumą bei prabangą orientuotas koncepcinis automobilis jau pasirengęs priblokšti savo kerinčia išvaizda 2040 metais.