BMW TVARUMAS

ŽIEDINIS POŽIŪRIS IR IŠTEKLIŲ IŠSAUGOJIMAS.

INTRO

ŽIEDINĖ EKONOMIKA PADEDA IŠSAUGOTI IŠTEKLIUS.

Vienas iš mūsų tikslų – išteklių tausojimas. Kaip ir dėmesingas žaliavų naudojimas, siekiant jas naudoti pakartotinai ir kuo ilgesnį laiką. Mūsų tikslas – žiedinė ekonomika. Tai pagarbos visuomenei filosofija ir tinkamos idėjos mūsų tvarumą puoselėjančiai veiklai.

BMW tvarumas 2023 žiedinis požiūris

ŽIEDINIS POŽIŪRIS

60 kg

Žiedinis požiūris.

Naujo BMW Group automobilio gamybai yra panaudojama apie 60 kg perdirbto plastiko – tai mažiausiai sudaro 20% dalį.

BMW tvarumas 2023 žiedinis požiūris šiukšlių perdirbimas

ŠIUKŠLIŲ PERDIRBIMAS

99%

Šiukšlių perdirbimas.

2022-iais pagaminome 2,3 milijonų automobilių. 99% vidinės gamybos proceso metu atsiradusių atliekų buvo perdirbtos (93.4%) arba utilizuotos (pvz.) termiškai (5,8%)

BMW tvarumas 2023 žiedinis požiūris šiukšlių perdirbimas

ŠIUKŠLIŲ PERDIRBIMAS

30%

Perdirbimo santykis.

30 % mūsų naujų automobilių medžiagų sudaro antrinės žaliavos – tai perdirbtos ir pakartotinai panaudotos medžiagos.

ŽIEDINĖ EKONOMIKA

SUŽINOKITE APIE ŽIEDINIO POŽIŪRIO Į GAMYBĄ SVARBĄ.

Mūsų pasirinktas išteklių naudojimas – esminė BMW Group veiklos sąlyga. Šiame procese žaliavas ketiname ir toliau naudoti laikydamiesi keturių žiedinės ekonomikos principų:

BMW tvarumas 2023 žiedinis požiūris į gamybą BMW i Vision Circular

BMW i VISION ŽIEDINIS POŽIŪRIS

RE:THINK, RE:DUCE, RE:USE, RE:CYCLE. BMW i Vision Circular koncepcija visiškai atitinka žiedinės ekonomikos principus. Šis kompaktiškas, visiškai elektrinis ir į tvarumą bei prabangą orientuotas Vision automobilis jau pasirengęs priblokšti savo kerinčia ateities išvaizda.

BMW tvarumas 2023 žiedinis požiūris į gamybą tvarūs automobilių dažai

IŠ BIOMASĖS GAMINAMI DAR TVARESNI AUTOMOBILIŲ DAŽAI.

Europoje veikiančiose BMW Group gamyklų automobilių dažymo dirbtuvėse naudojami matiniai automobilių dažai yra gaminami ne iš žaliavinės naftos, bet iš tokių atsinaujinančių žaliavų kaip biologinės atliekos. Be to, Rosline ir Leipcige veikiančiose BMW Group gamyklose yra naudojama tvariai pagaminta antikorozinė danga. 2022–2030 metais truksiančio ir TÜV techninės priežiūros asociacijos patvirtinto proceso metu CO2 emisija bus sumažinta daugiau kaip 15 000 tonų.

BATERIJOS TARNAVIMO LAIKAS

BATERIJŲ ELEMENTŲ EKSPLOATAVIMO ETAPAI.

BMW tvarumas 2023 žiedinio požiūrio plėtra

Tobulinimas

Miunchene veikiančiame Elementų Gamybos Kompetencijų Centre BMW Group atlieka tyrimus, kuriais yra siekiama surasti tobulą ličio jonų baterijų elementų cheminę sudėtį. Šie tyrimai apima sudėtingą elementus sudarančių katodų, anodų, separatorių ir elektrolitų tobulinimo procesą.

BMW tvarumas 2023 žiedinis požiūris pritaikymas automobilyje

Naudojimas automobiliuose

Šių dienų elektriniai automobiliai jau dabar viena įkrova gali įveikti didesnį kaip 600 km atstumą ir šis skaičius ateityje tik didės. Patirtis rodo, kad elektromobiliai gali pasiekti tokią pačią ridą kaip ir tradiciniai automobiliai ir tam nereikia aukštos įtampos baterijų keitimo.

BMW tvarumas 2023 žiedinis požiūris antrinis panaudojimas

Antrinis panaudojimas

Intensyviai naudojant ličio jonų baterijas automobiliuose, ilgainiui atsiras galimybių tokias baterijas naudoti itin ilgą laiką, kaip stacionarius elektros energijos kaupimo įrenginius tol, kol baterijos bus perdirbtos.

BMW tvarumas 2023 žiedinis požiūris perdirbimas

Perdirbimas.

Baterijų elementų žaliavos gali būti perdirbamos. Elementų gamybos kompetencijų centre BMW Group tobulina antrinių žaliavų perdirbimo procesus, skirtus naujos kartos baterijų elementų gamybai. Dėl šios priežasties baterijos gyvavimo ciklas gali pasibaigti ir vėl prasidėti iš naujo.

DUK

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE ŽIEDINĮ POŽIŪRĮ Į GAMYBĄ IR IŠTEKLIUS.