Patarimai, kaip kompaktiškai susikrauti daiktus į automobilį

PATARIMAI, KAIP KOMPAKTIŠKAI SUSIKRAUTI DAIKTUS Į AUTOMOBILĮ

Patarimai, kaip kompaktiškai susikrauti daiktus į automobilį

Kodėl gi nesileidus į kelionę po Lietuvą ar net Europą su savo automobiliu? Tai gali būti ne tik savaitgalio, bet ir visų metų ar net gyvenimo nuotykis. Tačiau koja kojon su visais lūkesčiais dėl smagumo, eina ir aibė rūpesčių. Itin daug dilemų ir klausimų kyla dėl to, kaip viską sutalpinti. Turime jums keletą patarimų. Jie padės susitalpinti visus reikalingus daiktus bei patogiai juos sutalpinti savo automobilyje.

 

Bagažinėje viską sutalpinti pavyks nebūtinai tik tiems, kurie puikiai žaidžią Tetrį

Bagažinės Tetrį gali žaisti visi – ir tie, kurie tame turi daug praktikos, ir kelioninę mantą į bagažinę kraunantys pirmą kartą.

Norėdami geriau žaisti ir lengviau viską sutalpinti, ypač sunkų bagažą, užimantį daugiausiai erdvės, padėkite ant bagažinės grindų. Jį geriausia stumti iki pat bagažinės galo, kad glaustųsi prie galinės sėdynės atlošo ir negalėtų pasislinkti ar nukristi į laisvą erdvę. Tam galima įsigyti ir neslystančių bagažinės kilimėlių.

Tada ant didelių lagaminų sudėkite lengvąjį bagažą – kuprines, kompiuterio krepšius, dovanas ar kita. Visa tai galite uždengti antklode ir pritvirtinti diržu arba atskirti su pertvarėle – skiriamuoju tinklu.

 

O ką galima dėti į saloną?

Jeigu bagažinė pilna, bet liko dar keli krepšiai – juos reikėtų dėti į saloną. Nerekomenduojame salone turėti jokių daiktų, nes ten ir taip prisireikia įvairių reikmenų, pavyzdžiui, laidų, maisto dėžučių, gėrimų. Salone palikite kuo daugiau laisvos vietos sau bei kitiems keleiviams. Didesnes kuprines ar krepšius dėkite priešais galines sėdynes, už priekinių. Geriausia – guldyti ant grindų.

Nedidelius ir lengvus daiktus, kurie nebūtinai reikalingi važiuojant, dėkite į daiktadėžes už priekinės sėdynės arba supakuokite vakuuminiuose maišuose. Išleidus orą, šie maišai sumažina talpos tūrį iki 75 % ir tvarkingai telpa daiktadėžėse arba bagažinėje.   

 

Papildomos vietos suteikia stogo bagažinė

Jeigu žinote, kad bagažinė pilna arba, kad reikalingi daiktai ten netilps (pavyzdžiui, slidės, vandens sporto įranga ir kita), ant savojo automobilio galite tvirtinti stogo bagažinę. Ten galioja tos pačios talpinimo taisyklės, kaip ir įprastoje bagažinėje – sunkesni ir didesni daiktai guldomi ant grindų.

Važiuodami su stogo bagažine laikykitės kelių pagrindinių taisyklių, kad kelionės malonumas nebūtų sugadintas. Daiktus bagažinėje paskirstykite tolygiai ir išsiaiškinkite maksimalią leistiną stogo apkrovą, kad daiktai nesulaužytų arba pernelyg neapkrautų nei automobilio stogo, nei apsauginių bagažinės konstrukcijų.

Sunkiausius daiktus padėkite per vidurį ir uždenkite antklodėmis. Suvyniotos antklodės priekyje ir gale gali tarnauti kaip paminkštinimai ir sugerti kinetinę energiją stipriai stabdant.  Taip išvengsite pažeidimų, kurie gali nutikti daiktams atsitrenkus į bagažinės sieneles.   

 

O kaip gabenti dviračius?

Puikiai žinome, kad labai nemažai žmonių į keliones norėtų leistis su dviračiais. Jų transportavimui reikia specialaus laikiklio, kurį galima tvirtinti ant stogo arba už automobilio.

 

Vežimas ant stogo

Pagrindiniai privalumai, kuriuos gaunate dviračius veždami ant stogo, yra du:

1. Per galinį langą gerai matosi vaizdas

2. Vis dar galima laisvai patekti į bagažinę.

Tačiau ne visada yra patogu dviračių laikiklius pritvirtinti ant stogo, o ir pats važiavimo procesas, ypač pradžioje, gali kiek neraminti, nes žymiai labiau jausis vėjo gūsiai.

Stogo bagažinė geriausiai tinka lengvesniems dviračiams, tačiau jei jums kažkas iš šeimos narių padės, tikrai galima juos saugiai pritvirtinti bei leistis į kelią. Tik labai saugiai judėkite ir stebėkite informaciją dėl maksimalaus aukščio po tiltais, viadukais ar tuneliuose.

 

Ant kablio tvirtinami laikikliai

Jeigu turite sunkesnius dviračius ar net elektrinius (kurie sveria gerokai daugiau), juos, paprastai patogiau gabenti tvirtinant ant galinėje dalyje esančio laikiklio.

Modernūs laikikliai gali susilankstyti, tad nuėmus dviračius neturėtų kilti problemų, jei norite patekti į bagažinę. Šiuo atveju taip pat negalima viršyti didžiausios laikiklio ir priekabos sukabinimo įtaiso apkrovos. Be to, vis tiek suprastės matomumas pro galinį langą, tad geriausia šį variantą rinktis tik tada, jei važiuosite greitkeliais ar tiesiu užmiesčio maršrutu.

 

Skaityti daugiau