Kaip padidinti elektromobilio nuvažiuojamą atstumą?

KAIP PADIDINTI ELEKTROMOBILIO NUVAŽIUOJAMĄ ATSTUMĄ?

Kaip padidinti elektromobilio nuvažiuojamą atstumą?

Jau turbūt niekam nebėra abejonių dėl to, jog elektromobiliai - tai automobilių pasaulio ateitis. Tai yra švaresnis ir tvaresnis, tylesnis bei dažnu atveju gerokai smagesnis keliavimo būdas. Tačiau elektromobilių savininkai dažnai nerimauja dėl įveikiamo atstumo (angl. range). Išsivysto reiškinys, kuris vadinamas nerimu dėl įveikiamo atstumo arba range anxiety. Vairuotojai net kelionės metu negali atsipalaiduoti, nes nuolat pergyvena ar užteks energijos nuvažiuoti iki tikslo. Laimei, yra keletas strategijų, kaip padidinti jūsų BMW EV nuvažiuojamą atstumą.

Pirmiausia – bendras supratimas

 

Pažinkite savo transporto priemonę

Labai svarbu suprasti tai, kaip elektromobilis veikia ir kokie jo ypatumai. Skirtinguose modeliuose skiriasi energijos panaudojimo efektyvumas, aerodinaminis pasipriešinimas ir pačių baterijų talpa. Skirkite laiko pažinčiai su savojo EV energijos vartojimo ypatumais ir stebėkite, kaip skirtingi vairavimo stiliai ar sąlygos veikia akumuliatoriaus veikimo laiką.

 

Reguliariai aptarnaukite ir tinkamai automobiliu rūpinkitės

Kaip ir su vidaus degimo variklį turinčiais, taip ir su elektromobiliais reikia laiko ir dėmesio aptarnavimui. Visada tikrinkite padangų slėgį, atlikite profilaktinius darbus ir neignoruokite pranešimų apie klaidas ar problemas

 

Antroje eilėje – vairavimo įpročių keitimas

 

Švelnus, sklandus ir taupus vairavimo stilius

Turite stebėti savąjį vairavimo stilių. Staigūs įgreitėjimai ir stabdymai išnaudoja daugiau energijos. Visada stenkitės išlaikyti kuo tolygesnį tempą ir naudokitės regeneracinėmis stabdymo funkcijomis, kad atgautumėte energiją. Tam reikia visada mėginti būti vienu žingsniu priekyje ir prognozuoti kitų eismo dalyvių elgesį, pasikeitimus, nedaryti rizikingų manevrų.

 

Greitis turi būti pastovus

Elektromobiliai ekonomiškiausi yra važiuojant start-stop eisme arba stabiliais, ne itin dideliais greičiais. Be sustojimo „spausdami“ pedalą tiesiog greičiau iškrausite akumuliatorių. Naudojantis vairavimo asistentais ir greičio palaikymu, taupiau naudojama elektros energija, todėl galima džiaugtis papildomais kilometrais.

 

Trečias akcentas – protingas automobilyje esančių technologijų panaudojimas

 

Klimato kontrolė

Šildymas ir oro kondicionierius gali būti rimti energijos vartotojai bet kuriame EV. Tam, kad taupytumėte baterijos įkrovą, šildymą ir vėsinimą naudokite Eco arba taupiuoju režimu. Kai nejudate, vėsinkitės prasivėrę langą.

 

Adaptyvus greičio palaikymas, maršruto planavimas

Kaip jau minėjome, vairavimo stilius turi didelės įtakos tam, kaip ilgai neišsikraus baterija. Tačiau naudą gauti galima ne tik dėl savo pačių indėlio, bet ir dėl to, jei išnaudosite jūsų BMW elektromobilyje esančias technologijas. Greičio limitas, atstumo palaikymas, asistentas kamščiuose ir realiu laiku informaciją apie eismo sąlygas atnaujinančios navigacijos naudojimas padės judėti taupiau, saugiau ir komfortiškiau.

 

Papildoma komforto įranga

Kiek įmanoma mažiau naudokite automobilyje esančias elektros energiją vartojančios įrangos funkcijas, pavyzdžiui, šildomas sėdynes. Jos taip pat gali greičiau iškrauti baterijas.

 

Kiti aktualūs faktoriai

Išvardinome svarbiausius akcentus, kurie gali pastebimai padidinti elektromobilio nuvažiuojamą atstumą. Visgi yra ir kitų dalykų, į ką reikėtų kreipti dėmesį, jeigu norite pačio didžiausio pokyčio:

·   Sumažinkite apkrovą – čia galioja paprasčiausi fizikos dėsniai. Didesnei masei perkelti iš vienos vietos į kitą reikia daugiau energijos. Tam, kad automobilis judėtų taupiau, iš savo BMW elektra varomo automobilio išimkite nereikalingus daiktus

·   Atnaujinkite programinę įrangą - BMW pakankamai dažnai išleidžia elektromobilių programinės įrangos atnaujinimus, kurie gali padidinti efektyvumą. Pasirūpinkite, kad jūsų automobilio programinė įranga būtų atnaujinta ir tada galėsite džiaugtis idealiausiai sukalibruotu sistemų veikimu.

·   Neignoruokite aerodinamikos – išorėje sumontuoti automobilio priedai, pavyzdžiui, stogo bagažinės arba vežamos priekabos gali sumažinti jūsų automobilio aerodinamiškumą, todėl neišvengiamai bus sunaudojama daugiau energijos.

 

Skaityti daugiau