Kiek tarnauja hibridinio automobilio baterija?

KIEK TARNAUJA HIBRIDINIO AUTOMOBILIO BATERIJA?

Kiek tarnauja hibridinio automobilio baterija?

Pastaruoju metu ekologiškų automobilių rinka sparčiai plečiasi, o puikus tarpinis variantas tarp elektromobilio ir įprasto benzininio ar dyzelinio automobilio – hibridiniai automobiliai. Šie automobiliai yra varomi tiek iškastiniu kuru, tiek baterija, jie laikomi tiltu tarp tradicinės transporto priemonės ir elektromobilio, nes siūlo tiek elektrinio variklio (mažesnės degalų sąnaudos, mažiau kenksmingų išmetamųjų teršalų), tiek tradicinės transporto priemonės variklio (patikimas atsarginis variantas, jei hibridinio automobilio akumuliatorius išsikrautų) pranašumus. 

 

Kadangi dalis žmonių neturi finansų arba nenori įsigyti elektrinių transporto priemonių, siūloma itin platus įvairių modelių ir prekės ženklų (BMW, Audi, Toyota) hibridinių automobilių pasirinkimas. Pagrindinė priežastis, kodėl hibridiniai automobiliai yra dažnesnis pasirinkimas nei elektriniai, yra degalų prieinamumas – kaip ir minėjome, ši transporto priemonė gali būti varoma ir iškastiniu kuru, ir elektros energija. 

 

Taigi, kaip veikia hibridiniai automobiliai? Atsakymas priklauso nuo hibridinio automobilio tipo – ar tai švelnusis, ar įkraunamas hibridas. Švelnieji hibridai turi mažesnes baterijas, kurios pačios įsikrauna per regeneracinę stabdymo sistemą. Tokių modelių elektros energija paprastai nėra naudojama viso važiavimo metu, o tik stabdymui, judėjimui iš vietos arba tiesiame kelyje. Priešingai, įkraunami hibridai gali naudoti elektros energiją viso važiavimo metu, jeigu baterija yra pilnai įkrauta arba joje užtenka elektros energijos. Kadangi šių hibridinių modelių akumuliatorius yra didesnis, jį reikia įkrauti iš elektros lizdo.

 

Hibridinių automobilių baterijos tarnavimo laikas

 

Kalbant apie hibridinių automobilių baterijas, galima pasakyti, kad iš tiesų tai yra lithium-ion baterijų paketas, kuris susideda iš šimtų, o kartais net tūkstančių, mažesnių lithium-ion baterijų. Be to, ne paslaptis, kad elektromobiliuose ir hibridiniuose automobiliuose šie baterijų paketai gali nusidėvėti, o tai gali turėti įtakos jos tarnavimo laikui.

 

Pirmaujantys hibridinių automobilių gamintojai, tokie kaip BMW, teigia, kad paprastai šių automobilių akumuliatoriai tarnauja nuo maždaug 129 tūkst. iki 160 tūkst. kilometrų. Tačiau, reguliariai atliekant techninę priežiūrą ir taisymus, jie gali atlaikyti net iki 320 tūkst. kilometrų!

 

Tačiau, kaip ir bet kurios transporto priemonės, akumuliatoriaus tarnavimo laikas labai priklauso nuo to, kaip su ja važiuojate. Dažnas važiavimas mieste su pasikartojančiais paleidimais ir sustojimais sukelia daugiau ciklų per trumpesnį laiką, todėl akumuliatorius greičiau nusidėvi. Mažesnis ciklų skaičius reiškia ilgesnį akumuliatoriaus tarnavimo laiką.

 

Amžius ir rida taip pat turi įtakos hibridinio automobilio akumuliatoriaus būklei. Kai kuriais atvejais bateriją gali prireikti pakeisti vos po 5 metų. Tačiau, be ilgų kelionių ir per didelės ridos, jūsų baterija gali tarnauti iki 11 metų.

 

Kaip žinoti, kad hibridinio automobilio baterija genda? Tai išduoda keli ženklai:



  • Automobilis sunaudoja daugiau kuro nei įprastai;
  • Akumuliatorius greitai išsikrauna;
  • Akumuliatorius neįsijungia;
  • Pastebimi keisti elektros energijos svyravimai;
  • Automobilio vairavimas tapo kitoks, nepatogus, tarsi jūsų pavarų dėžė yra netvarkinga.

 

Jeigu pastebėjote šiuos ženklus, patariama nuvykti į servisą baterijos apžiūrai. Hibridinių automobilių baterijos gali būti pasenusios, todėl gali tekti jas pakeisti. Tai taip pat gali atsitikti dėl didelės ridos.

 

Kalbant apie pačias hibridines transporto priemones, dar gerokai per anksti spręsti, koks yra jų tarnavimo laikas, nes tai gana naujas reiškinys. Tačiau, prognozuojama, kad hibridiniai automobiliai tarnaus ilgiau nei įprasti iškastiniu kuru varomi automobiliai dėl savo regeneracinės stabdymo sistemos ir vidaus degimo variklio kombinacijos. Jei vairuojate hibridinę transporto priemonę, galite tikėtis, kad ji tarnaus nuo 5 iki 15 metų, jei jiems bus atlikta tinkama techninė priežiūra.

Skaityti daugiau