MĖGAUKITĖS KIEKVIENA AKIMIRKA

Mes, Bayerische Motoren Werke, pirmiausia tikime vienu: drąsa. Ši savybė yra giliai įsišaknijusi į mūsų DNR ir atsispindi visame, ką darome. Drąsa yra nepriklausoma ir kalnus nuverčianti jėga, ji triuškina ir žadina. Tai noras nuolat viską kvestionuoti ir niekada nesakyti „ne“. Tai drąsa eiti pirmyn ir niekada nesiliauti išradinėti. Dėl šios priežasties mes nuolat judame pirmyn siekdami aukščiausio tobulumo ir skatindami mūsų bendraminčius mesti iššūkį rytojui. Kaip aukščiausios klasės automobilių gamintojas mes nuolat kuriame unikalias ir įkvepiančias akimirkas. Nes taip gimsta nauja prabangos klasė.

Skaityti daugiau
MĖGAUKITĖS KIEKVIENA AKIMIRKA

NAUJAS POŽIŪRIS Į PRABANGĄ

Sužinokite, kaip mes iš naujo atrandame save

Naujasis BMW M8 Competition Gran kupė 2020 F93 BMW Individual Ametrine metaliko spalvos trijų ketvirčių vaizdas iš šono

M8

BMW M8 COMPETITION GRAN KUPĖ IR BMW M8 GRAN KUPĖ

M8

BMW M8 COMPETITION GRAN KUPĖ IR BMW M8 GRAN KUPĖ

BMW M8 Competition kupė, mėnesienos fone važiuojančio automobilio vaizdas iš galo

M8

BMW M8 COMPETITION KUPĖ IR BMW M8 KUPĖ

M8

BMW M8 COMPETITION KUPĖ IR BMW M8 KUPĖ

BMW M8 Competition kabrioletas Motegi Red raudono metaliko spalvos, trijų ketvirčių naktį priešais vilą stovinčio automobilio vaizdas iš šono

M8

BMW M8 COMPETITION KABRIOLETAS IR BMW M8 KABRIOLETAS

M8

BMW M8 COMPETITION KABRIOLETAS IR BMW M8 KABRIOLETAS

BMW 8 serijos Gran kupė, vaizdas iš šono

8 SERIJA

BMW 8 SERIJOS GRAN KUPĖ

8 SERIJA

BMW 8 SERIJOS GRAN KUPĖ

Stovinčio vietoje BMW Individual M850i NIGHT SKY trijų ketvirčių vaizdas iš priekio
BMW Individual M850i NIGHT SKY automobilio 20 colių BMW Individual lengvojo lydinio „730i V” formos dizaino ratlankiai iš arti
BMW Individual M850i NIGHT SKY automobilio centrinė konsolė su mozaikiniu dizainu
BMW Individual NIGHT SKY durelių slenkstis su mozaikiniu dizainu iš arti
BMW Individual M850i NIGHT SKY sportinės BMW Individual sėdynės iš arti
BMW Individual M850i NIGHT SKY, šoninis stovinčio automobilio vaizdas
BMW Individual M850i NIGHT SKY sportinės BMW Individual sėdynės iš arti

IŠ ORBITOS TIESIAI Į GREITKELĮ

Unikalusis BMW Individual M850i NIGHT SKY - tarsi atvykęs iš kito pasaulio. Kertinis šio unikalaus projekto, prie kurio kūrimo prisidėjo Makso Planko institutas, akmuo – seniausias pasaulyje geležies meteoritas. Šios ypač retos medžiagos ir BMW Individual derinys išskirtinis ir neturintis lygių. Dviejų atspalvių automobilio išorė primena „mėlynąją valandą“ – reiškinį, stebimą danguje temstant, kai dangaus spalva kinta iš žalsvai mėlynos ir žydros į tamsiai mėlyną, ir atvirkščiai. Išskirtiniai automobilio elementai – priekinio bamperio apdaila, oro angos, veidrodėlių gaubtai ir diskiniai stabdžiai – yra savitos stačiakampės geležies meteorito formos, taip vadinamos Vidmanšteteno figūros. Unikali detalė pritvirtinta prie 20 colių BMW Individual lengvojo lydinio ratlankių 730i V formos stipinais. Atidarius automobilio dureles, pasitinka juvelyriškai apšviestas NIGHT SKY užrašas ant durelių slenksčio, apsuptas dviejų meteorito mozaikų. Automobilio viduje esminiu automobilio dizaino ir įrangos elementu tampa centrinė konsolė: skydeliai, Start/Stop mygtukas, iDrive ir pavarų perjungimo svirtys dekoruoti mozaikiniu dizainu ir dailinti 600 g reta meteorito medžiaga. Pirmą kartą istorijoje automobilyje naudojami BMW Individual trijų elegantiškų spalvų pilnai odiniai apmušalai su kontrastingomis Vidmanšteteno figūromis nustato naujus automobilių apmušalų klasės standartus. Su nepaprastu išskirtinumu susidūręs žemiškas paprastumas iš naujo apibrėžia galimybių ribas.

BMW 7 serijos sedanas: trijų ketvirčių pilko BMW vaizdas iš priekio, automobilis apsuptas šviesos spindulių.

NAUJOJI 7 SERIJA

NAUJOJI 7 SERIJA

BMW M850i xDrive Dravit Grey metallic, three-quarter view from rear left.

8 SERIJOS KABRIOLETAS

BMW 8 SERIJOS KABRIOLETAS

8 SERIJOS KABRIOLETAS

BMW 8 SERIJOS KABRIOLETAS

8 serija

BMW 8 SERIJOS KUPĖ

8 serija

BMW 8 SERIJOS KUPĖ

ĮKVĖPIMO BEIEŠKANT

Pažangumas, kūrybingumas, įkvėpimas: šioms savybėms BMW kūrėjai ir gamintojai yra atsidavę daugiau nei šimtą metų. Mus motyvavo ir įkvėpė nepriklausomos ir į ateitį žvelgiančios asmenybės – kūrėjų elitas, kurių darbai ir idėjos mums suteikė unikalių įspūdžių ir netikėtų perspektyvų. Mūsų laikų herojai ir ateities pranašai skatina technologijų ir dizaino pažangą, tokiu būdu savo viziją paversdami naująja realybe.

Skaityti daugiau

ĮKVĖPIMO BEIEŠKANT

Rem Koolhaas profiliu iš šono

ARCHITEKTŪROS FILOSOFIJA

Remment „Rem“ Koolhaas, gimęs 1944 m. Roterdame, savo veiklos sritį plečia ypatingai. Savo paties sukurtomis sąvokomis, tokiomis, kaip „Generic City“ ir „XL Architecture“, šis pasaulinio garso architektas teigia, kad miesto planuoti nebeįmanoma – jis tiesiog kuriasi. Nes tokia šio laikmečio kultūra. 2000-aisiais jis buvo apdovanotas Pritzkerio architektūros premija už filosofinį požiūrį ir mąstymą, kurie sudaro kūrybinį jo šedevrų pagrindą. Savo “Office for Metropolitan Architecture” (Metropoliteno architektūros biuras), kurį įkūrė 1975-aisiais, jis kuria ir įgyvendina unikalius projektus Europoje, Azijoje ir Amerikoje. Tarp žinomiausių jo statinių - Casa de Música Porte, CCTV būstinė Pekine ir „De Rotterdam“ – didžiausias pastatas Nyderlanduose, suprojektuotas gimtajam jo miestui.

Skaityti daugiau

ARCHITEKTŪROS FILOSOFIJA

Rem Koolhaas: Kinijos centrinės televizijos būstinės vidaus vaizdas iš viršaus

BE CHAOSO NEBUS IR STRUKTŪROS

Norint įgyvendinti naujus planus, būtina atsisakyti senųjų. Rem Koolhass labai anksti išmoko kurti savo paties konstrukcijas iš netvarkos. Be to, architektūroje jis taiko ypatingą savo požiūrį - norint atskleisti save ir miestų identitetą naujai, būtina griauti pastatus. Be architekto darbo, jis dar ir publikuoja straipsnius - savo kūriniuose jis pabrėžia chaoso svarbą visuomenėje ir architektūroje. Pavyzdžiui, 1995-aisiais Rem Koolhass išleido manifestą „S, M, L, XL“. Koolhaas teigia, kad tradicinės architektūros principai, tokie, kaip kompozicija, mastelis ir proporcija, didelių pastatų projektavime nebegalioja. Jis tą įspūdingai įrodė suprojektavęs naująjį Eurolille miesto centrą Lilyje, Prancūzijoje.

DIZAINO INOVATORIUS

Žymus grafikos dizaineris ir meno vadovas Stefan Sagmeister yra laikomas kūrėju-inovatoriumi. Jis gimė 1962 m. Bregenze, Austrijoje ir šiandien gyvena Niujorke, kur vadovauja kūrybos agentūrai „Sagmeister & Walsh”. Nuo 1993 m. ši agentūra sukūrė įvairių formų ir pavidalų šedevrų – nuo mažų iliustracijų iki įspūdingų parodų ir pasaulinių kampanijų. Jo žinomiausi darbai yra vizualiniai identitetai ir charakteringi viršelių dizainai tokiems muzikantams, kaip Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed, o taip pat Gugenheimo muziejui – už kuriuos, neskaitant kitų, jis gavo du „Grammy“ apdovanojimus.

Skaityti daugiau

DIZAINO INOVATORIUS

MENAS ĮVEIKTI BAIMES

Jei niekada nesate patyręs baimės, Jūs niekada neturėsite vizijos ir niekada neatrasite drąsos kurti. Būtent dėl tokio požiūrio legendinis dizaineris Stefan Sagmeister su itin iškalbingais ir įkvepiančiais darbais tapo savo srities lyderiu. Jis nuolat stebina netikėtais meno kūriniais, įkvėpdamas gyvybės popieriaus lapui ar perkeldamas žmones į paveikslus bei visada stengiasi eiti savo keliu, kurti ir provokuoti nematytas perspektyvas, o ne priimti „status quo“. Savo ekstravertiškais, inovatyviais ir entuziastingais kūriniais jis kuria naujus pasaulius, atveria duris į savo unikalią ir drąsią vaizduotę.

JUDĖJIMO GROŽIS.

Įspūdingas renginys ir išskirtinės akimirkos. BMW šiuo renginiu tiesiog pavergė Art Basel Miami lankytojų širdis: BMW Concept 8 serija su 300 apšviestų, autonomiškai ir itin choreografiškai skraidančių dronų. Tai tarsi odė ateities technikos tobulumui ir kerinčiai judesio estetikai.

Skaityti daugiau

JUDĖJIMO GROŽIS.

DU VIZIONIERIAI. VIENA VIZIJA

Lonneke Gordijn ir Ralph Nauta yra Duo Studio Drift menininkai. Jie susitiko Olandijoje, Eindhoveno dizaino akademijoje ir kartu 2006 m. Amsterdame įkūrė Studio Drift. Jų kūriniai pavirsta interaktyviais eksponatais, susidedančiais iš filmų, skulptūrų ir kitų objektų. Įkvėpimo jie semiasi iš gamtos, kurią perteikia savo darbuose naudodami modernias technologijas. Dėl šio požiūrio kiekvienas jų projektas yra jaudinančiai unikalus.

Skaityti daugiau

ŠEDEVRAS

Įspūdingos savybės susilieja su aukštuoju menu: Art Basel Miami parodoje Studio Drift pristatė savo naujausią kūrinį „Franchise Freedom” su kvapą gniaužiančiu pasirodymu, kurio dėmesio centre atsidūrė BMW Concept 8 serijos automobilis. 300 apšviestų, autonomiškai skraidančių dronų spiečius pasklido danguje. Idėjų meno parodai kūrėjai pasisėmė iš varnėnų skraidymo ypatybių. Po ilgo paukščių skraidymo ir jų judesių stebėjimo buvo sukurtas specialus algoritmas ir įdiegtas į dronus. Šį gamtos reiškinį duetas puikiai atkartojo įspūdingame šviesos ir judesio spektaklyje.

Skaityti daugiau

RETROSPEKTYVA

Po dronų pasirodymo Studio Drift išreiškė savo padėką: „BMW patikėjo mūsų idėja ir suprato, kokie sudėtingi ir nelengvi yra šie inovatyvūs procesai”, - sakė Lonneke Gordijn.

Skaityti daugiau

BMW M8 Gran Coupé konceptas

BMW M8 Gran Coupé konceptas

M760LI

M760LI

BEGALĖ IŠSKIRTINIŲ GALIMYBIŲ

Šiandien, kaip ir prieš 25-erius metus, BMW Individual vis dar taiko tą patį rankų darbo gamybos principą tobulumui užtikrinti. Būtent dėl šios priežasties BMW Individual išleidžia į rinką išskirtinį ir unikalų „Nautor‘s Swan“ įkvėptą modelį 25-osioms metinėms paminėti – BMW Individual M760Li. Šis meno kūrinys, sukurtas bendradarbiaujant su tradicinių suomiškų jachtų statytoju „Nautor‘s Swan“, yra tarytum odė prabangai ir išskirtinumui. Šis BMW – tikras automobilių šedevras, pasižymintis unikaliu, kelio ir vandenyno sąveiką atspindinčiu dizainu su išskirtiniais medžio akcentais ir galingu 12 cilindrų varikliu, kuris neabejotinai užtikrins nepamirštamą važiavimo patirtį.

DEGALŲ SĄNAUDOS IR CO₂ EMISIJA

BMW 750Li xDrive sedanas:
Degalų sąnaudos l/100 km (mišriu režimu): 9,6–9,5
CO2 emisija g/km (mišriu režimu): 218–218

BMW M850i xDrive kupė:
Degalų sąnaudos l/100 km (mišriu režimu): 10,0–9,9
CO2 emisija g/km (mišriu režimu): 227–224

BMW M850i xDrive kabrioletas:
Degalų sąnaudos l/100 km (mišriu režimu): 10,2–10,0
CO2 emisija g/km (mišriu režimu): 231–228

BMW M8 Competition Gran kupė (2):
Degalų sąnaudos l/100 km (mišriu režimu): 10,7–10,5
CO2 emisija g/km (mišriu režimu): 244–240

BMW M8 Gran kupė (2):
Degalų sąnaudos l/100 km (mišriu režimu): 10,7–10,5
CO2 emisija g/km (mišriu režimu): 244–240

BMW X7 xDrive40i:
Degalų sąnaudos l/100 km (mišriu režimu): 9,0–8,7
CO2 emisija g/km (mišriu režimu): 205–198

Reikšmės (2) pažymėtiems automobiliams yra preliminarios.

(2)
pažymėtų automobilių specifikacijos yra preliminarios.

Informacija apie degalų sąnaudas, CO2 emisiją ir energijos sąnaudas nustatyta pagal tipo patvirtinimo metu galiojusią matavimų procedūrą VO (EU) 715/2007. Skaičiai pateikti bazinės konfigūracijos automobiliui, skirtam Vokietijos rinkai, o nuvažiuojamas atstumas pateikiamas su papildomai pasirenkama įranga ir įvairaus dydžio ratlankiais bei padangomis, kurias galima rinktis atitinkamam modeliui.

Daugiau informacijos apie oficialias naujų keleivinių automobilių degalų sąnaudas ir atitinkamas CO2 emisijas galite rasti žinyne „New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines'“, kurį galite nemokamai gauti visose DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH pardavimo vietose ir adresu Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Vokietija ir https://www.bmw.lt/lt/topics/fascination-bmw/apzvalga/sanaudos-emisija.html

Šios reikšmės jau yra grindžiamos naująja Pasauline lengvųjų automobilių bandymo procedūra (WLTP), tačiau tam, kad būtų galima lengvai palyginti skirtingus automobilius, šios reikšmės yra perskaičiuotos ir konvertuotos į Naujojo Europos važiavimo ciklo (NEDC) standarto reikšmes. Apskaičiuojant šiems automobiliams taikytinus mokesčius arba kitas su CO2 emisija susijusias rinkliavas (tačiau jomis neapsiribojant), taikomos CO2 reikšmės gali skirtis nuo čia nurodytų reikšmių.

Skaityti daugiau