BMW EfficientDynamics novatoriškos technologijos iš BMW EfficientDynamics

BMW EFFICIENT DYNAMICS: INOVATYVIOS TECHNOLOGIJOS

BMW EfficientDynamics: rytojaus technologijos šiandienos gamyboje

BMW siekia užtikrinti didžiausią savo automobilių dinamiką ir mažiausias sąnaudas. Šiuo tikslu automobilio kėbule, jėgą į varančiuosius ratus perduodančioje sistemoje ir pagalbos vairuotojui sistemose yra įdiegta daugybė pažangių technologijų, leidžiančių padidinti efektyvumą ir sumažinti sąnaudas. Sužinokite daugiau informacijos apie BMW lengvasvorę konstrukciją, aerodinamines priemones ir efektyvias pavaros koncepcijas.

Skaityti daugiau
BMW EFFICIENT DYNAMICS: INOVATYVIOS TECHNOLOGIJOSBMW EfficientDynamics: rytojaus technologijos šiandienos gamyboje
BMW EfficientDynamics BMW lengvasvorio kėbulo vaizdas iš arti

BMW EFEKTYVI IR LENGVASVORĖ KONSTRUKCIJA

BMW EfficientLightweight – puikiai suderinto efektyvaus ir dinamiško važiavimo pavyzdys.
Kadangi automobilyje naudojamos lengvasvorės tvirtos medžiagos, kaip antai, anglies pluoštas salone, aliuminis – važiuoklėje, didelio stiprio plienas kėbule ar modernūs magnio lydiniai variklyje - gaunamos mažesnės degalų sąnaudos, padidinama automobilio galia ir dinamika.
Pradėjusi pirmąją serijinę keleivių kabinų gamybą iš anglies pluošto, BMW i sukėlė tikrą revoliuciją automobilių inžinerijos srityje ir nustatė naujus lengvasvorės BMW konstrukcijos standartus.
Kadangi ši medžiaga itin stipri, keleiviams užtikrinama didžiausia įmanoma apsauga įvykus susidūrimui. Be to, dėl tokios medžiagos panaudojimo galima kompensuoti papildomą akumuliatoriaus svorį.
Rezultatas – didesnis saugumas, daugiau erdvės, komforto, mažesnis automobilio svoris ir dar didesnė dinamika.
BMW i3 yra pirmieji automobiliai, kurių masinėje gamyboje pradėta naudoti moderni anglies pluošto medžiaga.
Ilgą laiką anglies naudojimą ribojo galimybė ją gaminti tik rankiniu būdu.
Šiandien BMW Group gamina anglies pluoštą ir anglies pluošto plokštes pati, taigi tapo įmanoma panaudoti ją didesniu mastu.

AERODINAMIKA

Efektyvumą didinančios aerodinaminės ir novatoriškos technologijos BMW EfficientDynamics priemonės.

Geros idėjos nebūtinai turi būti sudėtingos: Tokios tikslingos aerodinaminės priemonės kaip ventiliacijos angų valdymas, priekinio bamperio apdailoje esanti oro uždanga, Air Performance serijos ratlankiai arba už priekinių ratų arkų sumontuotas aerodinaminis elementas leidžia jūsų BMW automobiliui pasiekti optimalų pasipriešinimo oro srautui koeficientą. Be šių savybių reikėtų išskirti ir optimalia aerodinamika išsiskiriantį kėbulo dugną bei aptakias, aerodinamine prigimtimi alsuojančias automobilio proporcijas. Taigi, neabejotinai daroma teigiama įtaka tausumui ir važiavimo stabilumui bei sumažinamas triukšmas automobilio viduje. Įsitikinkite tuo patys.

Skaityti daugiau
BMW EfficientDynamics Air Performance ratlankiai

Air Performance ratlankiai

Lengvas būdas įveikti oro pasipriešinimą: turbinos stiliaus oro srautui optimizuoti aero ratlankiai optimaliai nukreipia oro srautą palei automobilio šonus, taigi ženkliai pagerinama automobilio aerodinamika.

Skaityti daugiau
BMW EfficientDynamics, Valdomos priekinės grotelės

Valdomos priekinės grotelės

Valdomos priekinės grotelės nustato, kada varikliui, stabdžiams ir kitiems komponentams reikalingas oras ir automatiškai atidaro oro įleidimo angas. Jei oro srauto nebereikia, angos vėl užveriamos. Tokiu būdu pagerinama aerodinamika, o degalų sąnaudos sumažinamos.

Skaityti daugiau
BMW EfficientDynamics

Oro uždanga

Jūs valdote savo automobilį, o oro uždanga - oro srautą. Ji įspūdingai paprastai ir efektyviai sumažina kėbulą veikiantį oro pasipriešinimą. Siaurėjančiuose jos kanaluose oro srautas pagreitinamas ir nukreipiamas už ratų. Tokiu būdu sumažinama oro turbulencija ratų arkose, kėbulo pasipriešinimas, degalų sąnaudos ir CO2 emisija.

Skaityti daugiau

BMW VAIRAVIMO KONCEPCIJOS

Didžiausią efektyvumą užtikrinančios į ateitį orientuotos varančiosios sistemos.

Tobulindama savo automobilius, BMW visuomet kliaujasi naujomis ir pažangiomis varančiosios sistemos koncepcijomis. Susipažinkite su efektyvių varančiųjų sistemų pasirinkimo galimybėmis, pavyzdžiui, įkraunamais hibridiniais automobiliais, eDrive sistema, vandeniliu varomais automobiliais arba naująja 48 voltų lengvųjų hibridų technologija.

Skaityti daugiau

BMW 48 VOLTŲ LENGVŲJŲ HIBRIDŲ TECHNOLOGIJA

BMW EfficientDynamics BMW lengvasis hibridas

Papildydamas degimo variklio veikimą, elektrinis variklis užtikrina dar didesnį efektyvumą ir dinamiką.

Lengvasis hibridas yra specialusis hibridinės sistemos modelis. Šiame automobilyje elektrinis variklis nėra naudojamas kaip savarankiška varančioji sistema, šis variklis, atsižvelgus į konkrečią situaciją, naudojamas kartu su degimo varikliu. Tai leidžia sumažinti sąnaudas ir padidinti nuvažiuojamą atstumą. Tačiau ši elektrinė pavara vidaus degimo varikliui gali suteikti papildomos energijos. Automobiliuose, kuriuose yra įdiegta lengvųjų hibridų technologija, važiuojant baterija įkraunama tik stabdymo metu, kai ima veikti rekuperacijos procesai.

BMW ĮKRAUNAMAS HIBRIDAS

BMW EfficientDynamics BMW įkraunamas hibridas

Efektyvus degimo variklio ir elektrinio variklio derinys.

Hibridinę pavarą turintys BMW automobiliai, dar kitaip vadinami įkraunamais hibridais, turi dvi varančiąsias sistemas – degimo variklį ir elektrinį variklį. Kartu su moderniausiomis itin efektyviomis ličio jonų baterijomis, tai leidžia užtikrinti ne tik didesnį nuvažiuojamą atstumą, bet ir papildomą galią bei geresnes dinamines savybes. Baterija gali būti įkraunama naudojantis įprastiniais kištukiniais elektros lizdais, įkrovimo stotelėmis arba stabdymo metu, vykstant energijos regeneravimo procesams. Rekuperacija vadinamo proceso metu kinetinė automobilio energija stabdant vėl paverčiama elektros energija, kuri iš naujo įkrauna automobilio bateriją.

BMW ELEKTRINĖ PAVARA

BMW EfficientDynamics BMW elektromobilis

Didžiausią nuvažiuojamą atstumą ir efektyvumą užtikrinančios tik elektra varomos transporto priemonės su eDrive pavara

Į ateitį orientuotos elektrinės BMW transporto priemonės su eDrive pavara yra varomos tik elektros energija. Visiškai elektrinei pavaros koncepcijai nereikalingas nei vidaus degimo variklis, nei iškastinis kuras. Todėl elektriniai BMW automobiliai važiuodami negeneruoja jokios emisijos. Reikalinga elektros energija yra kaupiama baterijoje, nuo kurios priklauso nuvažiuojamas atstumas. Automobilį galite įkrauti naudodamiesi įprastu kištukiniu lizdu, BMW Wallbox arba viešosiomis įkrovimo stotelėmis.

BMW VANDENILINĖ PAVARA

BMW EfficientDynamics BMW iX5 Hydrogen G05 FCEV

Vandenilio degalų elementu varomos transporto priemonės – tai nevaržoma ateitis ir emisijos negeneruojantis mobilumas.

Po ketverius metus trukusio gamybos ir tobulinimo proceso, pirmieji vandeniliu varomi BMW iX5 Hydrogen modeliai išriedės į gatves. Vandeniliniai automobiliai yra varomi elektrinio variklio, todėl jie taip pat priskiriami elektrinių automobilių kategorijai. Vandenilinės transporto priemonės elektros energiją pasigamina pačios, joms nereikia integruotos baterijos, įkraunamos naudojant išorinį energijos šaltinį. Vietoje to vandenilinės transporto priemonės naudoja efektyvią savo pačių jėgainę, kurios veikimas yra pagrįstas degalų elementų technologijomis. Ši technologija elektros energiją leidžia išgauti iš vandenilio ir deguonies.  Vandenilio kuro technologijos dėka   kuro atsargas papildysite itin greitai ir toliau galėsite nevaržomai mėgautis tyliu bei sklandžiu elektriniu važiavimu su puikia akceleracija ir nuline emisija. 

BMW EfficientDynamics efektyvus vairavimas

EFEKTYVUS VAIRAVIMAS SU BMW EFFICIENT DYNAMICS TECHNOLOGIJA

BMW EfficientDynamics sąnaudos ir emisija

SĄNAUDOS, EMISIJA IR MATAVIMO METODAI